SON DAKİKA

Umarım, son düdüğü çalan Türk Ulusu olur

Bu haber 06 Ekim 2018 - 23:39 'de eklendi. 89

Aslında o “dış güçler” var ya, hani o oyun kurucular, isteseler böyle bir takımı bir araya getiremezler.

Hele böyle bir santraforu, asla ve asla transfer edemezler.

Sahanın her yerinde, her şeyi ile öyle bir oynuyor, öyle çalımlar atıyor, öyle bir şut çekiyor ki, ağları deliyor. Hem de istendiği anda, hem de istediği anda.
Ha, elbette bizim kaleye, kendi kalesine, mevzu başka.

Tribünlere de sesleniş, gövde gösterisi bir başka.
Tribünler mi?
Padişahım sen yaşa!

Sevgili okuyucu bir futbol benzetmesi yaptık olaya.
Ama durum tespitimiz budur.

Her seferinde “dış güçler” i dilinden düşürmeyen, memlekette yaprak kımıldasa mazereti “dış güçler” olan bir oyunun hem izleyicisi hem yaşayanı olarak tespitlerimiz böyle.

Saha,  zemin ve takımıyla beraber bu santrafor biçilmiş kaftan oluyor o dış güçlerin oyununa.

İsterse olmasın.
İsterse kendi kalesine gol atmasın.
Kırmızı kartı hazır, yerine bekleyenleri de yedek kulubesinde hazır ve nazır nasıl olsa. Aslı ile yedeği pek farklı değil gibi bakınca.

Oyunu kuran, her şeyi düşünmüş, en ince ayrıntılarını hesaplamış ve düdüğü çalmış bu oyunda.

Türk milleti kendi öz yurdunda kurgulanan ve oynanan bu oyunu görmek zorunda. Türk milleti,  doğusundan, batısına bir ve beraberce bu oyuna dur demek zorunda.

Yoksa, yoksa güçler kardeşliğidir ki bu “ben her emre amadeyim yeter ki bana dokunma” oyunudur ki bu her iki tarafın da işine geliyor nasıl olsa.

Umarım, son düdüğü çalan Türk Ulusu olur, yoksa ne fayda…

Sevgili okuyucu 5-12 Ekim tarihleri arasında 6. Edirne Kitap Fuarında “Vatan Kaderine Terk Edilemez” isimli kitabımın imza günlerindeyim.

Ticaret değildir çağrımız, vatan teridir, davetlisiniz, bu da bir hatırlatma.

Atatürk ile kalın.
Selam ile…
Cem Ayaz  

Parlamento Haber/Korku yok

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın