SON DAKİKA

SANDIK BEYGİRİ

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 22:11 'de eklendi. 87

Dün Martın sonu bahardı, bugün ise her şey güzel olacak.
Yarın mı?
Allah kerim.
Bizim mahallenin her zaman ve durumda sloganı hazır. Değişen, gelişen bir şey var mı?
Yok.

Olmayan demokrasinin içinde demokrasicilik, olmayan hukukun içinde hukuki şartlar varsayımı ile yeniden bir mücadeleye. Dolap beygiri stratejisi bu olsa gerek.

Muktedirin niyetini biz ve tüm dünya biliyor. Muhalefet de biliyor tabi. Oyunun hiç bir kuralı kalmadı. Tek adamın kendi çalıp, kendi söylediği, o da yetmez gibi, çıkıp da kendi oynadığı bir oyun havası.

Hayır da #hayır vardı demiştik 16 Nisanda.
YSK, yok kardeşim “mühürsüz oylar daha hayırlı” deyiverdi.

24 Haziranda da bu sefer #tamam dı slogan.
O gece saat 21:00,yurdun her yerinde  suları seçim kurulları önlerinde  ellerinde sayılacak  çuvallarla bekleyen milyonlara AA “oylar sayıldı, sonuçlar böyle kardeşim Erdoğan tastamam”  diye atı Üsküdar’a dehlemişti.

31 Martta geldik sonrasında.
Yurdumun demokrasisi tıkır, tıkır işliyor, muhalefet meydanlarda,  yurttaş ise seçimden seçime, sandıktan sandığa koşuluyor.
Söylem hazır #martın sonu bahar.
Sonuç?
Bahara YSK yağdı, sel, boran ortalık.

Şimdi 23 Haziranda #her şey güzel olacak diyoruz. Diyeceğiz elbet. Yine meydanlara, yine sandıklara, yine oylara koşulacağız.
“Koşulacağız” kelimesini bilerek kullanıyorum, özellikle koşacağız demiyorum.

Bizim mahallenin medyası, bizim mahallenin partisi, pırtısı bizleri “dolap beygiri” yerine koyup,  koydurup, peşinden her yere koşuyor.
O kadar öğretilmiş bir çaresizliğin girdabına çekmişler ki bizleri;
Muhalefet de kurgunun bir parçasıdır ki, bizler için,  sandıktan sandığa koşmaktan başka çözümü,  ne düşünmekte ne de düşünmeye sevk etmekte,  iyi mi?

Haydi bakalım;
#her şey güzel olsun tabi.
İmza: Sandık beygiri.

Not: Bizler İstanbulun belediye seçimi ile oyalanırken;
1. Katil Apo, yeniden İmralı oluyor, bebek katilinin mektubu yeniden ortalıkta dolaşıyor.
2. Akdeniz kıyımızda doğal gaz arama faaliyeti sürdüren Fatih sondaj gemimizin personeli için uluslararası yakalama emri çıkarma lafları havalarda uçuşuyor. Sular ısınmayı geçti, kaynadı kaynıyor. Türkiye denizden de kuşatılıyor.
Muhalefetin bu konuda tek bir söylemi, görüş ve önerisi mi?
Var tabi.
Her şey güzel olacak, haydi sandığa.
Bilmem ki, başka ne demeli?

Atatürk ile kalın.
Selam ile…
Cem Ayaz

Parlamento Haber/Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın