Privacy Policy Page
SON DAKİKA

NE T.C. Sİ YA? KARNINIZI DOYURUYORUZ YETMEZ Mİ?

Bu haber 16 Mayıs 2019 - 20:27 'de eklendi.

Kula kulluk özlemi…

“Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor…”

Yukarıdaki cümleler AKP Genel Başkanına ait. Toplumun herkesimini kucaklayan, onlara balık vermeyi değil de, balık tutmayı öğreten bir devlet büyüğü yaklaşımı değil şüphesiz.

Karnınızı biz doyuruyoruz. Her türlü ihtiyacınızı biz karşılıyoruz. Karşılığında da bize nankörlük ediyorsunuz. Sadaka kültürü bu olsa gerek.

Yine de o karnını doyurdukları, her türlü ihtiyaçları karşılanan % 40-45 civarı kitle, elhamdülillah, yetmez ama evet demeye devam ediyor. Geriye kalanlar mı? Gezici. Zillet. İllet ve terörist.

Çünkü biliyorlar ki; Sorgulayabilen akıl, her şeyin farkındalığı ile sorgulamaya devam ediyor. Hal böyle olunca da, bu sorgu, bu karşı tavır, saadet zincirlerine çomak sokuyor.

Muktedir döneminde Türk toplumunu, bundan daha aşağılayıcı söylemler ve eylemler yok muydu diye bir sorunun cevabını ararsak eğer, elimizde, önümüzde, hatıralarımızda bir sürü belgeli gerçek duruyor.

Bana göre birinci öncelikli olanı da; Bu ülke insanlarının gözlerinin içine baka, baka devletinin, milletinin adını devlet dairelerinden kaldırılması. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin adını her yerden silmesi, silmek istemesi. T.C.’siz bir devlet. Kimliksiz bir millet. Sadece ümmet. Sadece ümmet.

Reddediyoruz. Evrensel hukukun ölçütleri içerisinde kalarak, bu durumu reddediyoruz.

Ne T.C.’si ya? Karnınızı doyuruyoruz ya!

Bir devletin resmi kurumlarından adı ne zaman kaldırılır sizce? O devlet dışarıdan bir müdahale ile ancak fiili bir işgal altındayken. Ya da; ülke içerisinde  siyaseten bir yerlere gelip, demokrasi tramvayı kılıfı ile o ülkenin anayasal düzeninin yerle bir ederek, anayasal rejimi değiştirerek.

İşte bu noktada; O karnı doyurulan, her şeyleri temin edilenler de, sadaka kültürünün kırbacını şaklatarak  malum atın Üsküdar’a geçmesinde aracılık ediyorlar. Her bozuk saatin günde bir kez dahi doğruyu gösterdiği gerçekliği ile, acaba ezberletilmiş çaresizlik bu sefer ufaktan, ufaktan sorgu emareleri göstermeye mi başlıyor, ne dersiniz? Seçim sonuçlara bakınca ben de aynı cümleyi sarf edeyim; “Yetmez ama evet!”

Yüce Türk Ulusunun her ferdi, onurlu birer yurttaştır. Bizim ülkümüz yurttaş egemenliğine, yurttaş eşitliğine ve yine yurt ve yurttaşlık birliğine dayanan bir dayanışma ve aidiyetlik kapsamı gerçekliğidir. Adına da Atatürk’ün Türk milliyetçiliği kavramı denir. Milli iradenin tecellisi ile taçlanan Cumhuriyet idaresinde, o tecelli için yurttaşın acziyetinden, karnının aç ya da tok oluşundan faydalanılmaz. Türk milletinin onurlu yurttaşları sadakayla terbiye edilmez, edilemez.

Ülkümüz böyle iken; Ufacık bir gözlem ile, toplumsal davranış gerçekliğimizin tam tersi olması, Türk toplumunu sadaka ile terbiye noktasına getiriyor.

Kula, kulluk düzeni. Ne T.C.’si ya? Çayınızı, kekinizi veriyoruz ya! Saraylara ejder meyveli smoothieler, geriye kalanına da,  millet kıraathanesinde çay ve kekler.

Uyanın, uyanın birader…

Atatürk ile kalın. Selam ile… Cem Ayaz

Parlamento Haber/Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!