SON DAKİKA

METİN OL, METİN AĞABEY…

Bu haber 26 Aralık 2018 - 22:35 'de eklendi.

Bağırıyor, çağırıyor, ağzına geleni söylüyorlar.
Metin ol, Metin ağabey.

Bizler de metin olmaya çalışıyoruz herkes gibi her şeye.
Türk yurdu Türkiye’nin adı değişsin dediler. Türk diye bir ırk yoktur bile dediler. Türküm demek ırkçılıkmış Metin ağabey, öz yurdumuz, öz kimliğimiz ile ırkçı olmuşuz iyi mi?

Anlamaya, kavramaya çalıştık olanı biteni, bir de yazmaya ve anlatmaya. Tıpkı senin dediğin gibi, bu hal ve gidiş, gidiş değil babından.

Yazarlar, çizerler, söylerler, mahkeme mahkeme süründüler. Ceza evleri, hapishaneler.

Biliyorsun, Andımız vardı, artık yok Metin ağabey. Ha, büyük büyük mahkeme hala var diyor ama, kim takar Yalova kaymakamını birader.
Ne mutlu Türküm diyene demek de ırkçılıkmış ne haber?

Demokrasi tramvayı bu Metin ağabey. Dura dura, durak durak geldi de “tek durakta” mıhlandı be Metin ağabey.

Anayasa, babayasa, bebeyasa, hepsi kağıt üzerinde. Hukuk cübbesinde ilik ararken topladığı demli çayı kürsülerde hüpürdetiyor birader.

Ol diyor oluyor, kal diyor kalıyor, al diyor, sabahın köründe, gecenin yarısında, yedi yirmidört alınıyor demokrasisi bu, hele bir sokağa çık hak, hukuk de de, yandı gülüm keten helva, saray ne verirse kısmetine, ne güzel memleket bu Metin ağabey.

Hocam canım efendimden FETÖ ye, açılım yoktan,  bir kaç hafta önce elin Alamanyasında federasyon incelemelerine,  oradan buraya, buradan şuraya bu Üsküdar’a geçen at nemenem atmış be ağabey.

Kimse bacağından salladırılmasın, kimse kurşunlara gelmesin, kimse zehirler ile ölmesin tabi. Ama kimse de, hak ve hukuktan ayrılmasın Metin ağabey.

Hak ve had, herkes içindir,  herkes de haddini bilsin, bugünler de geçer metin ol, Metin ağabey.
Elbette sen de darbukatör Bayram, yalnız da değilsin bilesin,  kardeşin Cem…

Atatürk ile kalın.
Selam ile…
Cem Ayaz

Parlamento Haber/Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!