SON DAKİKA

Lojistik ve Taşımacılık Sektörünün Yolu 29 Eylül – 02 Ekim 2021 Tarihlerinde Mersin’de Kesişecek

Bu haber 02 Eylül 2021 - 21:28 'de eklendi.
Abone ol

CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı için geri sayım başladı. CNR Holding yayınladığı basın bülteniyle konuya açıklık getirdi:

“Konumu sayesinde Akdeniz Bölgesi ve çevre ülkeler arasında adeta bir taşımacılık ve lojistik koridoru oluşturan Mersin, bu misyonu doğrultusunda önemli bir fuara ev sahipliği yapacak. 100’ü aşkın marka ürün ve hizmetlerini sergileyeceği CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, sektörün tüm paydaşlarını tek çatı altında buluşturacak. Fuarı, 4 günde binlerce sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi ve çevre ülkelerin en önemli lojistik ve taşımacılık sektörü buluşması olan CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem ile ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından T.C. Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Yenişehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği (MERGÜMDER), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) işbirliği ve KOSGEB desteğiyle organize edilen fuar, 29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihleri arasında Mersin CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.


Bölgenin ulaştırma ve nakliye koridoru, Avrasya’nın en önemli konteyner limanlarından birine sahip olması, tarihi İpekyolu’nun ana arterlerinin geçiş noktasında yer alması ve Süveyş Kanalı’na alternatif bir güzergâh oluşturması nedeniyle Akdeniz Bölgesi ve çevre ülkeler açısından adeta bir lojistik ve taşımacılık koridoru olarak nitelendirilen Mersin, en önemli sektör buluşmalarından birine daha ev sahipliği yapacak. Türkiye’yi Orta Asya üzerinden Çin’e bağlayan “Orta Koridor” bağlamında önemli bir geçiş noktası olan Mersin, fuarda lojistik ve taşımacılık sektörünün önde gelen 100’ün üzerinde markasını ağırlayacak. Fuar binlerce sektör profesyonelini bir raya getirecek.


Sektörün tüm paydaşları fuarda yerini alıyor. Fuar; ihracat ürün paketleme, ambalaj firmaları ve navlun güvenliğine dair firmalar, yükleme alanı ve terminal hizmeti sunan şirketler, depolar, yük taşıma sistemleri sağlayıcıları, karayolu, deniz ve hava yolu nakliye şirketleri, nakliye acenteleri, kombine taşıma organizasyonları, posta ve kurye hizmetleri, yük merkezleri, terminal operatörleri, aktarma, antrepo ve kargo elleçleme şirketleri, konteyner kiralama ve leasing şirketleri, atık ve geri dönüşüm zinciri şirketleri, palet lojistiği, yükleme ekipmanı tedarikçileri, sektörel satış acenteleri, bankalar, sigorta şirketleri, gümrük müşavirlikleri, personel hizmeti veren şirketler, güvenlik şirketlerinin yanı sıra yakıt ve dolum istasyonları, Adblue teknolojisi sağlayan firmalar, limanlar, Gps, Navigasyon ve kargo teslim lojistik sistem hizmeti veren firmalar, hava kargo endüstrisi için lojistik sistem firmaları, boru hattı taşıma ve güç iletim sistemleri, bakım ve onarımlar sistemleri, akaryakıt istasyonu ve ekipmanları veren şirketler, güvenlik sistemleri sağlayıcıları, soğuk zincir taşımacılığı ve yönetimi firmaları, iletişim sistemlerine dair firmalar, veri işleme sistemleri sağlayıcıları, e-ticaret ve e-ticaret sistemleri veren firmalar, taşıma kontrolü ve Dp sistemleri sağlayan firmalar, entegre trafik yönetim sistemlerine dair şirketler ve Ar – Ge şirketlerini hedefliyor.”

Ahmet Akın

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

1950 yılında doğdu. Mersin İleri İlkokulu ve Mersin Ticaret Lisesinden sonra 1971 yılında Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden mezun oldu. Özel teşebbüste üretim planlama, pazarlama ve muhasebe departmanlarında görev yaptı. 1976 yılında Mersin’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı. Mali Müşavir ve Muhasebeciler Birliği Dernek çalışmalarında bulundu. 1990-1998 döneminde Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı görevini üstlendi. Mersin Üniversitesi Geliştirme Vakfı (MÜGEV), Mersin İdman Yurdu Spor ve Eğitim Vakfı (MİYSEV) ve Mali Müşavirler Eğitim Vakfı (MEV) kurucu üyesi oldu. Mersin Atatürkçü Düşünce Derneği, Mersin Tüccar Kulübü, Mersin Tenis Kulübü, Mersin Briç Spor Kulübü, Mersin Temiz Toplum Derneği, İçel Sanat Kulübü, Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, Mersin Kuvayı Milliye Spor Kulübü, SODEV, Mersin Ticaret Liseliler Derneği, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, Galatasaray Spor Kulübü, Yenişehir Briç Spor Kulübü ve 1972 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi üyesi. 2013 yılından beri de Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini yürütmekte. Gazeteci-Yazarlığa devam ediyor. “Konular ve Görüşler” ile “Sözün Bittiği Yerdeyiz” isimli, İhracat Sektöründe Tekdüzen Muhasebe ve Kambiyo, Serbest Bölgeler, Maliyet Muhasebesi, Dış Ticaret İşlemlerinde Tekdüzen Muhasebe ve Kambiyo, İnşaat Sektöründe Tekdüzen Muhasebe ve Yapı Kooperatifleri konulu kitaplarım yayımlandı. Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesi üyesiyim. Halen Yeminli Mali Müşavir olarak Mersin’de faaliyet göstermekte. 1998-2008 döneminde TÜRMOB ve TESMER’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Evli ve Barış, Serdar ve Murat adlarında üç çocuk babası.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!