Hermes

Yayınlama: 28.04.2022
Düzenleme: 27.04.2022 23:35
44
A+
A-
Hüseyin Hakkı Kahveci(Parlamento Haber Genel Yayın Yönetmeni) Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.Partisiz Atatürk Devlet Yönetim Algoritması İdeloğu, Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Türkiye Teşkilatları ve Atatürk Atabey19 Türk Ocakları Avrupa Federasyonu Genel Başkanı
+ Daha Fazla

Ay Tanrısı” olarak da anılan Hermes, “zamanı ölçen ve hesaplayan tanrı” olarak tarihe geçmiştir.

Yerinde ve etkili konuşmanın gücü ve sesin etkisi konusundaki derin bilgisi sayesinde, doğru tonlamalarla istediği her şeyi gerçekleştirdiği söylenir.

Bu nedenle, Menfis teolojisinde Ptah’ın dili, “Evreni doğuran Tanrı eyleminin yayınımı” şeklinde ifade edilmiştir.

Sesin ve sözün etkisi ve hatta ilahi niteliği, eskiden beri bilinen bir gerçektir. Kadim kozmolojik bilgilerde, “Daha hiçbir şey var olmamışken, söz vardı…” denir. Örneğin, Yuhanna İncili bu Hermetik kavramla başlar:

“Başlangıçta söz vardı ve söz Tanrı’yla birlikteydi ve söz Tanrı’ydı. Her şey O’nun aracılığıyla var oldu ve olan hiçbir şey O’nsuz olmadı. Yaşam O’ndaydı ve yaşam insanların ışığıydı. Işık karanlıkta parlar ve karanlık onu alt edememişti.” İsa Peygambere de, “Tanrı’nın kelamı” denir; o, “yaşayan söz”dür ve “sözün kudretinin somut hali” olarak tanımlanır.

Güzel konuşma sanatı olan “retorik” başlı başına bir bilimdir. Retorik, sözün üstün değere erişme yollarını gösteren ve söz söyleme sanatlarını inceleyen bilim dalıdır.

İşte bu bilimin en kadim üstadı olan Hermes; dili tüm kıvraklığıyla kullanıp, öğretisini etkili kılmak için ondan yararlanmıştır.

Hermes’in, “Tanrıların yazıcısı” ve “sözün efendisi” olarak betimlenmesi bundandır. Hermes tüm bilgeliğini güçlü sözlerle retorik sanatının inceliklerini kullanarak aktarmıştır.

Dedirtmiş işte yaradan…

Bununla birlikte, Hermetika’ nın 15.ci kitabında bakın nasıl uyarıyor o zamanki kitap yazarlarını ve çevirmenleri:

‘’Öğretilerim daha anlaşılmaz görünecek gelecek zamanlarda, tercüme edildiklerinde bizim ana dilimizden Yunanlılar’ın diline. Çeviri, anlamların çoğunu çarpıtacaktır. Bizim ana dilimizde ifade edildiklerinde, öğretiler açık ve sadedir. Çünkü bir Mısırlı sözcüğünün kendi sesi, anlattığı şeyin tınısını taşır. Bu nedenle, olası tüm önlemler alınmalıdır Yunanca’ ya çevrilerek bu kutsal satırların bozulmasını önlemek için! Yunanca göz boyayan bir dildir. Bu nedenle benim sözcüklerimin inandırıcı etkisini taşıyamaz.’’

Ne diyor Rockfeller 2013 yılında!

Türk’e ait tüm tarihi çaldık ve Yunan mitolojisine çevirdik. Buna müsaade edemezdik.
———
Hermes Dili Güneş Dili’dir.

Güneş Dili Türkçe’dir.

Mustafa Kemal Atatürk bunu resmileştirdi. Fakat,ondan sonra gelenler ortadan kaldırdı.
Bilge Kağan Ata ” Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu ölümlüdür. ” der.

HERMES ” İnsanlar ölümlü tanrılardır. Tanrılar ölümsüz insanlar.” der.

Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı