SON DAKİKA

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUYOR

Bu haber 20 Haziran 2019 - 13:18 'de eklendi. Son Güncelleme20 Haziran 2019 - 13:47

Patron çıldırdı.
Neresiyle düşünüyor anlamak zor iş.

Esip, gürlüyor. Verip veriştiriyor. Öfkelendikçe öfkeleniyor, çırpındıkça batıyor. Akım derken ..kum diyor. Anlayacağınız, patron çıldırdı, elinden geleni, hatta gelmeyeni de ardına, önüne, sağına, soluna koymuyor.

Hani milli iradeydi?
Hani son sözü hep halk söylerdi?
Hani milletin kararı üzerine söz söylenmezdi?

Öfke bu, akılda durduğu gibi durmuyor, hele bugünlerde hiç mi hiç yerinde duramıyor. Millet, birkaç şehirde olsa dahi tahtı sallıyor. Halbuki, yol yapmıştı, köprü yapmıştı. E, hal böyle olunca afakanlar basıyor.

Düşünmüyor.
Hiç düşünmüyor.

Belki düşünüyor ama işine gelmiyor.
Çünkü bu tek millet dediğinin bir adı var Türk Milleti. Çünkü T.C.’lerini devletin dairesinden kaldırdığı devletin bir adı var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Çünkü “al ananı da git” dediği bu memleketin evlatlarının analı, kızlı, çoluklu çocuklu bu topraklar, bu millet, bu Cumhuriyet için döktüğü kan, gözyaşı ve emek var.

Çünkü bu halkın köklerinde tarih, her gününde Atatürk ışığı ve yarınlarında da geleceği için umut var.

E, sende ne var?
Hakaret, kin, öfkenin bini bir para. Kanuni’ye kalmadı ya; bu dünya;

“Her şey çok güzel olacak” sen gidince, sana da kalmayacak o koltuklar.
Her şey güzel oluyor.
Her şey güzel olacak.
Çünkü Türk Ulusu’nun mayasında hak, hukuk ve adalet var…

Atatürk ile kalın.
Selam ile…
Cem Ayaz

Not: Üçüncü kitabım adı gibi iddialı geliyor. ” ŞİİRİN KİTABI” Şiir dalındaki eserim ile çok yakında değerli okuyucularımı “dünyayı şiir ile kucaklamaya” davet edeceğim, sevgi ve selamlar.

 

Parlamento Haber/Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!