SON DAKİKA

Hakkı Kahveci: Nedir bu İslamcı Kemalizm

Bu haber 21 Kasım 2017 - 0:56 'de eklendi. Son Güncelleme7 Mayıs 2018 - 02:38

 Erdoganism aslında Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürkçülüğe karşı isyan etmektedir. Yeni Türkiye söylemi bile 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bir kalkışmadır…

 

Yiyenlere akşam yemeği olur. Olayın açığa çıkması ya da bizim havuz medyasında yayınlanması bile altı gün aldığına göre Saray cenahları pek fazla dikkate almamış.

Gündem sıkışınca algı operatörleri iki noktadan vuruş yaptılar.

Birinci nokta Atatürk ve Erdoğan hedef tahtasındaydı. Bu plan kurgusu spontane gelişebilir.

Fakat!

Kurgunun zamanlaması şüpheleri beraberinde getirdi. Bu yüzden toplumsal katmanlar bunu çok dikkate değer bulmadılar.

Erdoğan bundan önce ”B planına geçeriz“ demişti. B planı buymuş demek ki!

Fakat şu anda anlaşılan o ki C planına geçilmiş durumda. Özellikle Erdoğan tarafından son iki gündür miting havasında geçen parti kongrelerinde beyanlara bakıldığı zaman  “BEŞ MİLYAR DOLAR IMF`YE borç verdik“ havaları var.

Borç verilmiş olması yüzde yüz yalandır. Çünkü IMF böyle bir şey talep etmez. IMF`ye üye ülkeler  IMF fonuna para koymak zorundadırlar. Bu para IMF ekonomi yönetimince dünya üzerinde ekonomik krizde olan ülkelerde kullanılır. Buna borç verdik denilmesi kadar saçma ve basit bir cümle kurulamaz. Tabi dinleyici  sıraları 38 saniyelik algıda seçicilikten çok uzak olduğu için ceplerine bakmak yerine Erdoğan’ın ağzına bakıyorlar. Erdoğan ve AKP kadroları çok iyi biliyorlar “GAME OVER“!

Yalan söylemeye gerek yok.

Son günlerin aktüel konusu Atatürkçülük… Malum, Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef tahtasına konulmuş. Fakat olayın üstünden altı gün geçtikten sonra memleketin haberi oluyor. Asıl mesele budur.

Şöyle bir hatırlayalım.

Ne demişti, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu eski üyesi Ayhan Oğan?

“Biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin bu devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır. Biz vesayet düzenini yıktık…” demişti.

Bu ak kafa aslında vesayet derken ATATÜRKÇÜLÜĞÜ yıktık demek istiyordu.

AKP bu kafa boş adam için ne tür bir işlem yaptı? Ben duymadım.

Atatürkçülüğü silmek için seçimler öncesinde ABD – AB – NATO – RUSYA elbirliğiyle Erdoğan ve Bahçeli ortaklığının ağzına argüman vererek ters algı yöntemiyle halk kitlelerini Erdoğan`a kanalize etmeye çalışıyor.

 Erdoganism aslında Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürkçülüğe karşı isyan etmektedir. Yeni Türkiye söylemi bile 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bir kalkışmadır…

Ayaklanmadır…

Bundan sonra ne olurun cevabı zor fakat basit.

Geçtiğimiz haftalarda yazmıştım. 2018 yılının ilk ayından itibaren emekli ve memur maaşlarını ödeme sıkıntısı yaşanacaktır.

Bu süreç halkı sokağa çıkartır. Sokağa çıkan halkın önünden sandık çekilir. Ve Türkiye kontrollü olarak yapılandırılan kaos sürecinden çıkar. KAOS artık kontrol edilemez hale gelir.

Kaos sokağa ve yaşama yansır. Erdoğan ve akıl danelerinin illa koltukta oturacağız ısrarı sonucunda bu kaosla beraber Türkiye yeni kaymaları yaşayacaktır.

Terör olayları açısından bu yıl Aralık ayında Selefi – Vahhabi ve PKK –YPG terör örgütleri tarafından büyük şehirleri hedef alabilecek terör eylemleri olması muhtemel ötesidir.

Halep, İdlib, Rakka !

Bu üç şehirden ayrılan binlerce terörist nerede? Yer yarıldı içine girmediler. Ankara, İstanbul, İzmir için önümüzdeki günlerde terör saldırısı beklentisi yüksek. Selefi teröristler Türkiye ‘de!

Erdoganism asla Atatürkçülükle kıyas kabul etmez. Atatürkçülük bir algoritmadır. Erdoganism ise belagatten öte değildir.

Erdoganism ile Atatürkçülüğü eritme planına Mossad şöyle diyor: İslamcı Kemalizm!

Mossad Ajanı Yahudi Alon Liel Erdoğan için “Erdoganism” masalı uydurmayı ihmal etmemişti… “Erdoğanizm demokratikleştirilmiş Kemalizm`dir. Erdoğanizm, Kemalizm’in güncelleşmiş bir versiyonu.” demişti. Yıl 2004!

Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek ne demiş? 2017`de “Erdoğan İslamcı Kemalist”

Peki, Kemalizm’i icat ederek Atatürkçülüğün karşısına diken İngiliz aklını geçmeyeceğim. Atatürkçülük karşısına uydurma Kemalizm ile çıktılar. Ve kendilerince Atatürkçülüğün içini boşalttıklarını zannettiler. Hala zannediyorlar.

Onlar zannetmeye devam ederken bu iş Siyon protokolleri 1947 kararı 14. Maddesinde belirtilen Demokrasi ile çözülemeyecek gibi…

İngiliz Daily Telegraph, Erdoğan’ı “Türkiye’de Atatürk’ten sonraki en güçlü Cumhurbaşkanı” olarak kaleme almıştı.

Huffington Post’ta çıkan bir yazı; Adolf Hitler’in Atatürk hayranlığı ile başlayıp Erdoğan’ın Atatürk’ün çocuğu olduğu ile bitti.

Kemalist bir gazetemizde, Prof. Dr. Udo Steinbach “Erdoğan, Cumhuriyetin 100. yılını, kendini 2. Atatürk diye göstererek kutlayacak” ibaresini kullandı bile.

PKK’ya yakın yayın organlarından Etha; Erdoğan ile Atatürk’ü diktatör olarak tanımlayarak, resimlerini yan yana verdi.

Türkiye’de konu ile ilgili yazılmış bir kitap da mevcut. Ali Kuzu’nun ‘Hedef 1923’ten Hedef 2023’e Atatürk ve Erdoğan’ kitabında iki liderin benzerliklerine yer veriliyordu.

Şimdi kimlerin bu işte parmağı var görüyorsunuz. Atatürkçülüğü bitirmek için Erdoganism safsatası ile önce Atatürkçü göstererek kitlesel algı hazırlanmış.

Doğrusu şu ki! Erdoğan aslında birinci Erdoğan olmak peşinde. Kendi rejimini kurmak ve kabul ettirmek için Atatürkçülük ipine sarıldı. Gideceği veya çalacağı başka kapı kalmadı.

Ne yaptıkları ne attığı kazıklar unutulur. Dolayısı ile bu hayaliyle ne kadar yaşar bilemem. Ama bu hayal tam bir ham hayal.

Siyasi partiler tarafından devamlı frenlenen Atatürkçülük bundan sonra yoluna partisiz olarak devam ederse emin olun bu toprakların yüzde yetmiş beş gibi bir karşılığı olur. Demokrasi bize göre değil(!)

Doğrusu Cumhuriyet, kurulduğu gibi yönetilmeli.

Saygıyla!

 

Hakkı Kahveci

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Hüseyin Hakkı KAHVECİ
Hüseyin Hakkı Kahveci[email protected]
Hüseyin Hakkı Kahveci(Parlamento Haber Genel Yayın Yönetmeni) Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!