SON DAKİKA

Festival Etkinliklerinde Tüketiciyi Etkileyen 6 Eğilim

Bu haber 16 Aralık 2022 - 6:00 'de eklendi.
Abone ol

Bir etkinlik direktörü veya organizatörü iseniz, daha akıllıca planladığınızdan, verimli çalıştığınızdan ve yeni gelir kaynakları geliştirdiğinizden emin olmak için mevcut trendleri takip etmeniz gerekir.  İşte bilmeniz ve etkinliklerinize dahil etmeyi düşünmeniz gereken 6 trend.  

1) Kişiselleştirilmiş Deneyimler:

Tüketiciler bugünlerde yemekten seyahate ve isteğe bağlı eğlenceye kadar her alanda daha fazla seçeneğe sahip.  İnsanların tutkuları, arayışları ve cüzdanlarıyla yakından eşleşen bir etkinliğe katılabilecekleri yönünde artan bir beklenti var.  Birçok etkinlik, VIP, sezon geçişleri ve alakart seçenekler dahil olmak üzere çeşitli paketler sunarak daha büyük kitleler oluşturmaya ve satışları artırmaya başladı.

2) Hibrit Etkinlikler:

Giderek kalabalıklaşan bir pazarda, tamamlayıcı etkinlikler ve ilgi çekici yerler ekleyerek etkinliğinizi farklı kılmak, çekiciliği artırabilir.  Katılımcıların daha büyük aile ve arkadaş gruplarıyla gelmeleri muhtemeldir.  

Çok çeşitli aktivite ve eğlenceleri içeren etkinlikler, insanların evden çok uzaklaşmadan paralarını akıllıca harcadıklarını hissetmelerini sağlar.  Görülecek ve yapılacak daha çok şeyle, katılımcıların daha uzun kalmaları, daha fazla harcama yapmaları ve bir sonraki etkinliğiniz için takvimlerini işaretlemeleri muhtemeldir!

3) Mobil Teknoloji:

Çevrimiçi biletleme, kalabalık akışını öngörerek ve diğer hususların yanı sıra en çok personele ihtiyaç duyulacak olan etkinlikler için lojistik planlamada büyük bir varlık olabilir.  Kapıların açılma zamanı geldiğinde, çevrimiçi biletleme ve check-in teknolojisi – barkod/QR tarayıcılar ve uygulamalar – darboğazları ve uzun bekleme sürelerini önleyebilir.

Çevrimiçi biletleme, başarılı pazarlama çabalarına net çizgiler çizmeye de yardımcı olabilir.  Bir bilet işlemi, doğrudan bir yönlendirme kaynağına bağlanabilir: e-posta, sosyal medya, çevrimiçi reklamlar, arama motorları ve daha fazlası.  Bu bilgi, organizatörlerin gelecekteki etkinliklere kadar daha akıllı pazarlama kararları almalarını sağlar.

4) RFID ve Akıllı Kartlar:

RFID (Radyo Frekansı Tanımlama), katılımcılar tarafından takılan bilekliklere yerleştirilebilir ve biletsiz giriş, nakitsiz satın alma ve otomatik sosyal medya check-in’leri veya durum güncellemeleri dahil olmak üzere bir dizi hizmet için yöntem olarak hizmet edebilir. 

Bu son seçenek aynı zamanda katılımcılarınızı destekleyicilere dönüştürür!  Büyük kıyafetler – Disney World gibi – bu teknolojiyi kullanmaya başladı ve bir kişinin günlerini geçirmek için ihtiyaç duyduğu tek öğeyi bir bileklik haline getirdi.  Benzer şekilde, akıllı kartlar, tarayıcılar aracılığıyla hızlı giriş sağlayan ve önceden yüklenmiş veya bir banka hesabına bağlı fonlarla mal işlemlerini basitleştiren ön ödemeli kartlardır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

RFID bileklikler ve akıllı kartlar tarafından oluşturulan veriler, organizatörlerin gelir toplamlarına ve en çok satan ürünleri ve popüler cazibe merkezlerini takip etme becerisine anında erişmesine olanak tanır.  Grup ve kart sahipleri, her işlem için bir çanta veya cüzdan açması gereken katılımcılardan %40’a kadar daha fazla harcama yapıyor.

5) Sosyal Medya:

Sosyal medya – Facebook, Twitter, Instagram ve daha fazlası – etkinlikler için önemli bir bileşen ve katılım sürücüsü haline geldi.  Başarılı etkinlikler, heyecan yaratmak, sohbeti ve paylaşımı teşvik etmek ve bir takipçi kitlesi oluşturmak için sosyal medyayı kullanır.  Bu takip, katlanarak büyüdüğü ve kullanıcılar deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaştığı için her geçen yıl paha biçilmezdir

 6) Canlı Akış:

Konserler, röportajlar ve daha fazlası dahil olmak üzere canlı içerik aracılığıyla izleyicileriyle etkileşim kurmayı seçen etkinliklerin sayısı her geçen gün artıyor.  Hayranlarla doğrudan etkileşim kurmanın ve coğrafya veya mekan boyutuyla sınırlı olmayan daha büyük bir kitleye ulaşmanın bir yoludur. 

Günün sonunda, müşteriye istedikleri deneyimi yaşatmanız gerekir.  Bu, tek bir öğleden sonra için bir giriş kartı veya tamamen sürükleyici, hafta boyu süren bir VIP deneyimi olabilir.  İlgili etkinlikler ve ilgi çekici yerler ekleyerek pazarınızı genişletin.  Mevcut teknolojiyi kullanarak uzun kuyruklardan ve bilet kayıplarından kurtulun ve sosyal medya ve canlı yayın aracılığıyla tüm izleyicilerinizi etkinlik öncesi, sırası ve sonrasında etkileşimde tutun.

Kaynak: mapdevents.com 

Ahmet Akın

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

1950 yılında doğdu. Mersin İleri İlkokulu ve Mersin Ticaret Lisesinden sonra 1971 yılında Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden mezun oldu. Özel teşebbüste üretim planlama, pazarlama ve muhasebe departmanlarında görev yaptı. 1976 yılında Mersin’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı. Mali Müşavir ve Muhasebeciler Birliği Dernek çalışmalarında bulundu. 1990-1998 döneminde Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı görevini üstlendi. Mersin Üniversitesi Geliştirme Vakfı (MÜGEV), Mersin İdman Yurdu Spor ve Eğitim Vakfı (MİYSEV) ve Mali Müşavirler Eğitim Vakfı (MEV) kurucu üyesi oldu. Mersin Atatürkçü Düşünce Derneği, Mersin Tüccar Kulübü, Mersin Tenis Kulübü, Mersin Briç Spor Kulübü, Mersin Temiz Toplum Derneği, İçel Sanat Kulübü, Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, Mersin Kuvayı Milliye Spor Kulübü, SODEV, Mersin Ticaret Liseliler Derneği, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, Galatasaray Spor Kulübü, Yenişehir Briç Spor Kulübü ve 1972 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi üyesi. 2013 yılından beri de Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini yürütmekte. Gazeteci-Yazarlığa devam ediyor. “Konular ve Görüşler” ile “Sözün Bittiği Yerdeyiz” isimli, İhracat Sektöründe Tekdüzen Muhasebe ve Kambiyo, Serbest Bölgeler, Maliyet Muhasebesi, Dış Ticaret İşlemlerinde Tekdüzen Muhasebe ve Kambiyo, İnşaat Sektöründe Tekdüzen Muhasebe ve Yapı Kooperatifleri konulu kitaplarım yayımlandı. Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesi üyesiyim. Halen Yeminli Mali Müşavir olarak Mersin’de faaliyet göstermekte. 1998-2008 döneminde TÜRMOB ve TESMER’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Evli ve Barış, Serdar ve Murat adlarında üç çocuk babası.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR