SON DAKİKA

CHP, Sağlam Adımlarla İktidara Doğru Yürüyor

Bu haber 03 Kasım 2021 - 0:45 'de eklendi. Son Güncelleme3 Kasım 2021 - 01:32
Abone ol

CHP, uzun süredir sahada çok etkin ve disiplin içerisinde bir iletişim süreci yürütüyor. Her şeyden önemlisi kendi tabanını iktidar olacağı konusunda inandırmış ve beraberliğini sağlamış durumda. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öfke ve hırçınlığının en önemli nedeni avantajın CHP’de olduğunu gördüğünü için yaşadığı korku. Korku gerilimi artırmakta, gerilimde düşünce ve beden hayatını etkilemektedir. Ortak alanlar kurmayı ve birlikte hareket edebilmeyi engellemektedir.

Elbette, “Millet İttifakı” olmadan başarı olmaz. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in üstün performansı da tüm muhalefeti pozitif etkiliyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yapıcı ve olgun tavrı puan kazandırıyor. Millet İttifakı’nın oylarının Cumhur İttifakı oylarını geçtiği tüm anketlerin ortak sonucu. Ancak dışarıda kalan yüzde 25 civarında bir oy var. Bu oyların çok büyük çoğunluğunun muhalefet bloğunda birleşeceğini söylemek için kain olmaya gerek yok.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ortaya çıkardığı “TEK ADAM” Rejiminin Türkiye’ye ne kadar çok zarar verdiği ortada. Ekonomiden dış politikaya, eğitimden hukuka, insan haklarından hayat pahalılığına, sağlıktan denetimsizliğe kadar ülke tel tel dökülüyor. Yolsuzluk, yoksulluk ve yalancılık almış başını gidiyor. Kurların yükselişini ve fiyat artışlarını artık takip edemez olduk.

CHP, doğru olanı yaparak ekonomik sorunlara, enflasyona ve yoksulluğa çok önem veriyor. AKP iktidarının benden sonra tufan anlayışı ile hareket etmesi her şeyin daha kötüye gitmesinin tuzu biberi oluyor. Sadece kendi servetlerini kurtarma telaşı içine girmeleri Türkiye’nin hızlı bir şekilde fakirleşmesinin yolunu açıyor. Seçimi kaybedeceklerini ve yargılanacaklarını bildikleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminde olduğu gibi her türlü hukuksuzluğa ve baskıya başvuracaklardır.

“Sakin Güç” Kılıçdaroğlu, Beştepe’yi çok korkutmuş olmalı ki, Beştepe adamlarına adeta linç talimatı verdi. Şaşkınların hala öğrenemedikleri bir şey var; her CHP’li Kuvayı Milliye ruhuyla yaşar. Onlar için VATAN söz konusuysa gerisi teferruattır. CHP, savaş tezkeresine hayır diyerek bir kez daha iktidara hazır olduğunu göstermiştir. Tarihi bir karara imza atan CHP Grubu halkın beklentisini yerine getirmiştir.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

CHP’nin temel ilkeleri bellidir. Eğitimi evrensel, kurumları ve hukuku bağımsız, DEVLETİ şeffaf yapmadan sürdürülebilir ve adil bir büyümenin olmayacağının bilincindedir. Finansal istikrardan uzaklaşan ve devalüasyonlardan medet uman rantçı anlayışa karşıdır. Türkiye tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşarken içeride ve dışarıda hızla yalnızlaşmaktadır. Türkiye’yi mezhepçi bir politikaya mahkum eden “Tek Adam” rejimi yandaşlarını zenginleştirirken halkı yoksulluğa mahkum etmektedir. Anayasa’nın ve hukukun üstünlüğünü ayaklar altına alan iktidar ateşle oynamaktadır.

Otoriter ve baskıcı iktidarlar halkın desteğini kaybettiklerinde şiddete başvurur. Adamlarını linç politikasına yönlendirir. Sonuçta halk kazanır. Kaybedenler ya yurt dışına kaçar ya da itirafçı olurlar.

Ahmet Akın

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

1950 yılında doğdu. Mersin İleri İlkokulu ve Mersin Ticaret Lisesinden sonra 1971 yılında Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden mezun oldu. Özel teşebbüste üretim planlama, pazarlama ve muhasebe departmanlarında görev yaptı. 1976 yılında Mersin’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı. Mali Müşavir ve Muhasebeciler Birliği Dernek çalışmalarında bulundu. 1990-1998 döneminde Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı görevini üstlendi. Mersin Üniversitesi Geliştirme Vakfı (MÜGEV), Mersin İdman Yurdu Spor ve Eğitim Vakfı (MİYSEV) ve Mali Müşavirler Eğitim Vakfı (MEV) kurucu üyesi oldu. Mersin Atatürkçü Düşünce Derneği, Mersin Tüccar Kulübü, Mersin Tenis Kulübü, Mersin Briç Spor Kulübü, Mersin Temiz Toplum Derneği, İçel Sanat Kulübü, Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, Mersin Kuvayı Milliye Spor Kulübü, SODEV, Mersin Ticaret Liseliler Derneği, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, Galatasaray Spor Kulübü, Yenişehir Briç Spor Kulübü ve 1972 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi üyesi. 2013 yılından beri de Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini yürütmekte. Gazeteci-Yazarlığa devam ediyor. “Konular ve Görüşler” ile “Sözün Bittiği Yerdeyiz” isimli, İhracat Sektöründe Tekdüzen Muhasebe ve Kambiyo, Serbest Bölgeler, Maliyet Muhasebesi, Dış Ticaret İşlemlerinde Tekdüzen Muhasebe ve Kambiyo, İnşaat Sektöründe Tekdüzen Muhasebe ve Yapı Kooperatifleri konulu kitaplarım yayımlandı. Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesi üyesiyim. Halen Yeminli Mali Müşavir olarak Mersin’de faaliyet göstermekte. 1998-2008 döneminde TÜRMOB ve TESMER’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Evli ve Barış, Serdar ve Murat adlarında üç çocuk babası.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!