Privacy Policy Page
SON DAKİKA

ATATÜRK’Ü VE ATATÜRKÇÜLERİ BU CHP’DEN KURTARMAK LAZIM…

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 11:16 'de eklendi.

Aslında Halk Fırkası devrimleri ve ülküsü ile birlikte tarih oldu.

CHP diye bir parti var ve yakından uzaktan aslı ile bir alakası yok.

Öfkelenmeyin hemen. Bu düşünceme öfkelenmeyin. Elimde, önünüzde belge, bilgi yığınla. Görmek, anlamak iaterseniz tabi.

Örneğin “biz, 1930’ların CHP’si değiliz”, ” Dersimli Kemal’im ben” diyen bir kurgu ile yönetiliyor.İşte en tehlikelisi de bu. Sorunun kaynağı bu. Çözüm yollarını tıkayan en önemli etken bu.

1936 yılında Halk Fırkası için  gelecekte onun partisi olarak kalamayacağını öngörmüş ve tarihi sözünü de söylemiş: ” Nereden bileyim bir gün partim olarak kalacağını…” Ne dersiniz? Kalmış mı?

“Kalmış” diyenlerinizi bir kez daha Atatürk aklı ile düşünmeye, muhasebe yapmaya davet ediyorum.

Bugünkü CHP yönetimi zihniyeti sorunun başlangıcıdır. Bu kurgu yönetimin varlık mücadelesinin amacı Türk seçmenin yüzde yirmi, yüzde yirmibeşlik kısmının elini kolunu “Atatürk’ün partisi maskesi” ile bağlaması, gözlerini kör etmesidir.

E tabi sadece Bay Kemal’ler ve öncesinin de ötesinde bu durumu kabullenmeyen, görmek istemeyen, parti ve particiliği, özellikle de “Atatürk”ün partisidir” saf dilliği ile de hep birlikte bir labirent.

İktidarın en büyük destekçisi bu YCHP zihniyetidir. İktidarın varlığının teminatı. Sol tekeri.

Bugün Atatürk yattığı yerden kalksa AKEPE’den önce bu CHP’yi kapatırdı. Hatta, bugün hayatta olsa ve başka bir parti ile seçime girse, bu CHP’li taban particilik aşkı ile  korkarım ki hangisine oy versem diye tereddüt yaşardı.

Atatürk’ü ve Atatürkçüleri bu CHP’den kurtarmak, zihinsel ifaline son vermek atılacak ilk ve en önemli adımdır. Tabi CEHAPE’lilik taassubu buna imkan verir mi, bilemem.

16 Nisan, 24 Haziranda başını kuma gömen, ortadan kaybolan, gıkını çıkarmayan bu yönetim zihniyeti İmamoğlu masalı ile ağzınıza bir parmak demokrasi masalı balı çalıyor. Nesini yazalım? Neresinden tutup da anlatalım? Tıpış tıpış Ekmeleddini mi? Kemal beyin Başkan adayı gül kokulu Abdullah’ı mı?

Şimdi sırası mı bu sözlerin dediğinizi duyar gibi oluyorum. Her zaman sırası. Her zaman tam sırası.

“Doğruları söylemekten korkmayınız” diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Dost acı söyler.

İşgal edilmiş, kurgulanmış ve sadece muhalefet etmek için programlanmış bu YCHP sorunun başlangıcıdır.

Atatürk’ü ve Atatürkçüleri bu CHP’den kurtarmak lazım. Her şey gözlerinizin önünde olup bitiyor aman dikkat..

Atatürk ile kalın. Selam ile… Cem Ayaz

Parlamento Haber/Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!