SON DAKİKA

ALLAH İLE ALDATANLARIN KAMU HAKKI TALANI

Bu haber 04 Mart 2019 - 0:30 'de eklendi. 32

Konu başlığı Rahmetli Yaşar Nuri ÖZTÜRK’ün “Türkiye’yi Kemiren İhanet. Allah ile Aldatmak” adlı eserinin 228. Sayfasındaki konu başlığıdır.

“Mal ve mülk bana ağırlık veriyor. Bunları milletime vermekle ferahlık duyuyorum. İnsanın serveti kendi manevi şahsiyetinde olmalıdır. Ben, büyük milletime daha neler vermek isterim! Ben, gerektiği zaman Tütk Milletine büyük armağan olarak canımı vereceğim.” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

“Hz. Peygamber, kamunun haklarına, mallarına musallat olanların cenaze namazlarını kılmazdı. Bu Muhammedi tavır; Türkiye’yi yönetenlere, siyasetçilerimize, kamu mevkilerinin su başlarında bulunanlara, ibadetleri şov aracı yapanlara ithaf olunur.” (Age. S: 228)

Rahmetli ÖZTÜRK buna birçok örnek de vermiştir.

Bu konuda; “Gulûl (Kamu malı talanı) suçunun cehenneme götüreceğini gösteren Kuran ve sünnet dayanaklı bilgiler, Buhari başta olmak üzere (Bk. Buhari, meğazi, Hayber bahsi) hemen tüm hadis ve siyer (Peygamberimizi hayatını anlatan eser türü) kaynaklarında yer alır. Fıkıh kayaklarının çoğunda da bu bilgiler vardır.

Bu bilgiler, Büyük Günahlar (el-Kebair) konusunu işleyen eserlerde de yer almaktadır. (Örneğin, İbn Hacer el-Haytemi’nin ez Zevacir’inde)

Ünlü muhaddis-fakih İbn Hemmam (Ölm. 211/826) o dev eseri el-Musannef’te bize bildiriyor ki, Hz. Peygamber, kamu malından iki dirhemlik bir miktarı çalan Eşca’lı sahabisinin cenaze namazını kılmamıştır. (İbn Hammam; el-Musannef, 5/244) (Age. S: 229)

Buna  çeşitli örnekler de vermiştir.

İşyerinin adını “Miraç Hırdavat.”

“Filan margarine domuz yağı katılıyormuş”

“Kullandığımız kolonyalarda alkol varmış.”

“Helal gıda”

“Haram gıda” gibi. (Age. S:231-232)

Bütün bu tanımlamalar ile de başkalarının malını kötüleyip, yerine kendi üretimini pazarlamak içindir.

Bunları da “15 Milyar Avro’luk Yeşil Hortum” şeklinde tanımlamaktadır.

“Bir süredir bazı kişi ve kuruluşlar, et ve gıda şirketlerine “helal et” sertifikası vermek gibi üfürük işle rant elde etmenin yollarını döşüyor. Maide Suresi’nin 5. Ayetine göre kitap ehlinin yiyecekleri ve kestikleri hayvanlar bize helal, bizimkiler de onlara helaldir.  Hristiyan’ın kestiği et yenilir.

Hristiyanların kestiği et dahi Müslümanlara helal ise ayrıca bir helal et sertifikası icat etmenin İslami açıdan bir safsata olduğu ortaya çıkmıyor mu? Safsatanın sertifikası olur mu? (Age. S:232-233)

Kaldı ki daha birkaç gün önce eski bir bakan kendilerine oy vereceklere “Mahşerde Cennet Beratı” söz verilmedi mi? Hem bu adam MİİLİ Eğitim ve Savunma Bakanlığı yapmış.

Ülke kime emanet?

Alaeddin Usta

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Alaeddin Usta
Alaeddin Usta[email protected]

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın