SON DAKİKA

‘Yargı HDP’ye gelince şahin kesilip AKP’ye gelince tavşana

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden, HDP milletvekili Besime Konca’nın vekilliğinin

Bu haber 06 Ekim 2017 - 12:17 'de eklendi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden, HDP milletvekili Besime Konca’nın vekilliğinin düşürülmesi ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Demirtaş, yazısında, Konca’nın vekilliğinin düşürülmesine “Hukuk ve siyasi etikle uzaktan yakından alakası olmayan zorbalık uygulamalarının son örneğidir” yorumunu yaptı ve bazı yargı organlarının ‘HDP’ye gelince şahin kesilip AKP’ye gelince tavşana döndüğünü’ ifade etti.

Demirtaş’ın mesajı şöyle:

“Halkın seçilmiş temsilcilerine karşı AKP-MHP koalisyonunun pervasız saldırıları, sadece faşist yönetimlerde görülebilecek türden uygulamalardır. Eş Genel Başkanımız Sayın Yüksekdağ’dan sonra milletvekillerimiz Nursel Aydoğan, Faysal Sarıyıldız, Tuğba Hezer ile birlikte Sayın Besime Konca’nın vekilliğinin düşürülmüş olması, hukuk ve siyasi etikle uzaktan yakından alakası olmayan zorbalık uygulamalarının son örneğidir.

Seksenden fazla belediyeye el konularak kayyum atanmış olması, halk iradesine yönelik gasp ve saldırının bir başka vahim örneğidir. Sözde “terörle” bağlantı adı altında partimize yönelen bu tasfiye operasyonlarını direnerek boşa çıkardık, bu doğrultuda direnmeye de devam edeceğiz.

AKP terörle bağlantı arıyorsa kendi Meclis grubuna, belediye başkanlarına ve parti yönetimine baksın. Bazı cumhuriyet başsavcılıkları, bylock listelerinde bulunan AKP milletvekillerini, hatta bakanları ve üst düzey AKP yöneticilerini gizliyor ve koruyorlarsa, bilmeliler ki kendileri de bu suça ortak oluyorlar ve ileride bundan dolayı kesinlikle yargıya hesap vereceklerdir. Bazı yargı organlarının, HDP’ye gelince şahin kesilip AKP’ye gelince tavşana dönmelerini halkımız da tarih de unutmayacaktır.

Sayın Besime Konca’nın duruşu ve mücadelesi hepimize güç ve onur vermektedir. Onun şahsında, özelde kadın iradesine genelde de halk iradesine yönelik bu hukuksuz saldırıyı kınıyor, Besime Hanım’a ve tüm arkadaşlarımıza dayanışma dileklerimizi, selam ve sevgilerimizi iletiyoruz. “

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!