yargı

Gazeteci Sedef Kabaş'ı tutuklayan İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimi Ertem'in HSK'nın belirlediği 4 yıllık kıdem şartını taşımadığı iddia edildi.
24.01.2022
Sedef Kabaş’ı Tutuklayan Hâkim Hakkında Dikkat Çeken Detay! için yorumlar kapalı
7
Gazeteci Metin Cihan, TÜGVA'nın eski yöneticisi tarafından kendisine ulaştırılan belgeleri Twitter hesabından yayınladı.
12.10.2021
Bomba İddia: TÜGVA’nın Ordu, Emniyet ve Yargı Kadrolaşmasının Belgeleri Sızdırıldı için yorumlar kapalı
4
İzmir'de Bergama Belediye Meclisi'nde AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla köylerdeki verimli tarım arazilerinin satışa çıkarılmasına yargı 'dur' dedi.
09.04.2021
AKP’li Bergama Belediyesi’nin Tarım Arazilerini Satış Kararına Mahkeme ‘Dur’ Dedi için yorumlar kapalı
7
Merakla beklenen reform çalışmasında sona gelindi. Eylem planında, adil yargılanma hakkının güçlendirilmesi, özel hayatın güvence altına alınması, mülkiyet hakkının daha etkin korunması gibi başlıklar dikkat çekiyor. Ayrıca, bekçilere ve zabıtalara insan hakları eğitimi verilecek. Eşe karşı işlenmiş suçlardaki ağırlaştırıcı sebepler boşanan eşi de kapsayacak şekilde genişletilecek.
30.01.2021
Hukuk Reformunun Detayları Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
0
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde yapılan sözlü sınavdaki usulsüzlük yargıdan dönmüştü. Sınav tekrarlandı ve yine bütün alanlarda en geride olan aday sınavı kazandı. Sınava katılan diğer adaylar soruların önceden verildiğini iddia etti.
26.11.2020
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ‘NDE ‘SINAV SORULARI VERİLDİ’ İDDİASI için yorumlar kapalı
36
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bir bölümü denizin içinde kalan araziyi satışa ve kiraya çıkarması yargıya taşınıyor.
08.07.2020
TOKİ’NİN İZMİR’DE DENİZİ SATMASI YARGIYA TAŞINIYOR! için yorumlar kapalı
2
Anaokullarında din eğitimi kalıcı hale geliyor. Çocuklar arasında kabus gören de var, karşı cinsten olduğu için halasının elini tutmanın günah olduğunu söyleyen de...
16.12.2019
DİN EĞİTİMİNE KARŞI ÇIKAN VELİLER YARGI YOLUNA GİTTİ için yorumlar kapalı
0
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Fetullah Gülen'in iade sürecine ilişkin, "Uluslararası sözleşmeler ve iki ülkenin imzaladığı anlaşmalar gereği şimdiye kadar adım atılması gerekiyordu. Bu konuda halen bir gelişme olmamasını kabul etmemiz mümkün değil" dedi.
12.06.2019
ABD’Yİ FETÖ KONUSUNDA ELEŞTİRDİ için yorumlar kapalı
0
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam hukuk personellerinin iftar yemeğinde yeni yargı reformu paketini açıkladı, pakette Avrupa Birliği tam üyelik sürecine olan bağlılık vurgusu dikkat çekti.
30.05.2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YARGI REFORM PAKETİNİ AÇIKLADI için yorumlar kapalı
1
Yargılamanın makul sürede sonuçlandırılamamasının yargıya olan güveni olumsuz etkilediğini söyleyen Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, "Yargı kararlarına eleştiri getirilirken, yargı ve yargıçlar idarenin yandaşı ya da idarenin faaliyetlerine sürekli engel çıkaran bir güç gibi değerlendirilmemelidir" diye konuştu.
10.05.2019
DANIŞTAY BAŞKANI GÜNGÖR: YARGIYA YANDAŞ DENİLMEMELİ için yorumlar kapalı
10
Dünya Ekonomik Formu’nun yayınladığı verilere göre Türkiye, dünya yargı bağımsızlığında 111. Sırada yer aldı.
25.04.2019
YARGI BAĞIMSIZLIĞINDA 111. SIRADAYIZ için yorumlar kapalı
3
“Cumhurbaşkanı’na hakaret”in suç olmaktan çıkarılması için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasının ardından İzmir’den Trabzon’a sürülen eski YARSAV Başkan Yardımcısı hâkim Murat Aydın, mesleği de bıraktı.
24.12.2018
YARGIÇ İSTİFA ETTİ için yorumlar kapalı
5