hdp

PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP, DEVA Partisi ve Yeni Akit Cumhuriyet tarihinin ilk bölücü isyanını başlatan Şeyh Sait’i idamının yıl dönümünde andı.
29.06.2022
HDP, DEVA Partisi ve Yeni Akit, Cumhuriyet Rejimine Karşı İsyan Başlatan Şeyh Said’i Andı için yorumlar kapalı
262
2017'de öldürülen PKK'lı terörist Volkan Bora'nın telefonunda yapılan incelemelerde, HDP'li vekil Semra Güzel'in birçok fotoğrafı bulundu. Tepki uyandıran kareler sonrasında Güzel hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenlendi. Vekilin, "Sözlüm" dediği Bora ile birlikte PKK kampında çekilmiş başka fotoğrafları da yayınlandı.
12.01.2022
İşte Öldürülen PKK’lı Terörist ile Fotoğrafları Çıkan HDP Milletvekili Güzel’in PKK Kampından Yeni Fotoğrafları için yorumlar kapalı
40
HDP Milletvekili Semra Güzel'in sevgilisi olan ve TSK tarafından öldürülen PKK'lı terörist Volkan Bora'nın 3 şehidimizin faili olduğu ortaya çıktı.
11.01.2022
HDP’li Güzel’in ‘Sözlüm’ Dediği Terörist, 3 Şehidimizin Faili Çıktı için yorumlar kapalı
26
TSK'nın 2017 yılında Adıyaman kırsalında düzenlediği operasyonda öldürülen PKK'lı terörist Volkan Bora'nın cep telefonu incelemesinde HDP Diyarbakır milletvekili Semra Güzel ile çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.
09.01.2022
HDP Milletvekili Semra Güzel’in Öldürülen PKK’lı Terörist ile Fotoğrafları Çıktı için yorumlar kapalı
45
2022 yılında AKP , CHP , MHP , HDP ve İYİ Parti’ye ödenecek olan Hazine yardımının miktarı belli oldu.
17.10.2021
İşte 5 Siyasi Partinin Hazine’den Alacakları Para için yorumlar kapalı
12
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, rejim karşıtı feodal ayaklanma çıkartan Said Nursi’nin Şanlıurfa’da kaldığı odanın müzeye çevrilmesi için Meclis’e soru önergesi verdi. Sürücü, Nursi’nin naaşının nerede olduğunun gün yüzüne çıkması talebinde de bulundu.
01.09.2021
HDP’den Atatürk’e Hakaret Eden Said Nursi için Skandal Önerge: “Kaldığı Oda Müzeye Çevrilsin!” için yorumlar kapalı
31
HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, geçmişte FETÖ'nün Ergenekon kumpasında evi basılan Türkan Saylan hakkında attığı iftiralar için "Dönemsel perspektif" dedi.
18.07.2021
Gergerlioğlu, Türkan Saylan’a Attığı İftiralara ‘Dönemsel Perspektif’ Dedi için yorumlar kapalı
3
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme'ye gönderildi. İddianamede, HDP üyelerinin beyan ve eylemleriyle devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı, ortadan kaldırmayı amaçladıkları belirtildi.
17.03.2021
Yargıtay, HDP’ye Kapatma Davası Açtı için yorumlar kapalı
9
Mersin'deki terör operasyonunda gözaltına alınan 8 şüpheliden, aralarında HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık'ın eşi olduğu öğrenilen M.I.'nın da bulunduğu 4 kişi tutuklandı.
10.03.2021
HDP Van Milletvekili Işık’ın Eşi Terör Operasyonunda Tutuklandı  için yorumlar kapalı
9
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP ile ilgili başlattığı inceleme kapsamında, Kobani iddianamesi ve HDP'li milletvekilleri hakkında hazırlanan fezlekelerin örneği Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan istendi.
02.03.2021
Yargıtay’dan HDP’ye İnceleme: Kobani İddianamesi ve Fezlekeler Dosyada için yorumlar kapalı
2
Van Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'li 5 milletvekili hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma dosyaları, "görevsizlik" kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.
23.02.2021
HDP’li 5 Milletvekili Hakkında Soruşturma için yorumlar kapalı
1
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 40 ilde düzenlenen terör operasyonlarında HDP'li il ve ilçe başkanlarının da aralarında olduğu 718 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
15.02.2021
40 İlde Terör Destekçilerine Operasyon: 718 Gözaltı Var için yorumlar kapalı
1