HDP’li Güzel’in ‘Sözlüm’ Dediği Terörist, 3 Şehidimizin Faili Çıktı

HDP Milletvekili Semra Güzel’in sevgilisi olan ve TSK tarafından öldürülen PKK’lı terörist Volkan Bora’nın 3 şehidimizin faili olduğu ortaya çıktı.

HDP’li Güzel’in ‘Sözlüm’ Dediği Terörist, 3 Şehidimizin Faili Çıktı
Yayınlama: 11.01.2022
26
A+
A-

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 2017 yılında Adıyaman kırsalında düzenlediği operasyonda öldürülen PKK’lı terörist Volkan Bora’nın cep telefonu incelemesinde HDP Diyarbakır milletvekili Semra Güzel ile çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Güzel’in sevgilisi olan terörist Volkan Bora’nın, 2015 ve 2016 yılında 2 asker ile 1 güvenlik korucusunun şehit edildiği saldırının faili olduğu ortaya çıktı.

TSK’nın hava saldırısı ile öldürülen Volkan Bora’nın, 20 Temmuz 2015’te Adıyaman’da Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’ın şehit edilip, 2 askerin de yaralandığı, 24 Haziran 2016’da Jandarma Er Mücahit Şimşek’in şehit edildiği ve 9 Eylül 2016’da güvenlik korucusu Yusuf Sönmezin şehit edildiği saldırıların faili olduğu tespit edildi.

HDP, “SÖZLÜSÜ” DEDİ

HDP’li Meral Danış Beştaş, Semra Güzel’in PKK’lı teröristle fotoğrafları hakkında yaptığı açıklamada “Fotoğraflar okuldan arkadaşı olan ve aileler arasında sözü kesilen sözlüsüne aittir” demişti.

FEZLEKE HAZIRLANDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca HDP’li Güzel hakkında fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı tarafından, TBMM’ye sunulmak üzere Cumhurbaşkanlığı’na gönderildi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı