Edirne

Edirne'de 20 günde 380 dönüm, Kırklareli'nde 400 dönüm, Tekirdağ'da da 150 dönüm buğday ekili alan yandı. Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan,"Biz üreticiler piknik yapan vatandaşlardan 10 gün daha bize müsaade etmelerini istiyoruz" dedi.
04.07.2023
Trakya’da Son 20 Günde 930 Dönüm Buğday Tarlası Yandı için yorumlar kapalı
114
Döviz kurlarındaki yükseliş nedeniyle Edirne’ye alışveriş yapmak için Bulgaristan’dan gelen turistlerin sayısında artış yaşanıyor. Bulgaristan’dan Ulus Pazarı’na gelen turistler, alışverişlerini yaparak memleketlerine dönüyor.
11.06.2023
Döviz Kuru Arttı, Edirne’ye Akın Başladı: Türkiye Bulgarlara Cennet için yorumlar kapalı
21
Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bulunan 14 barajın 12'sinde doluluk oranı geçen yılın mart ayına göre azaldı.
23.03.2023
Trakya’daki Barajlar Alarm Veriyor! için yorumlar kapalı
13
Edirne, yaklaşan yılbaşı öncesinde alışverişe gelen Bulgar turistlerin akınına uğradı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Kemal Cingöz, "Bulgar turist gördüğü her şeyi satın alıyor. Kent ekonomisine çok ciddi katkı sağlıyorlar" dedi.
10.12.2022
Bulgarların Ucuzluk Pazarı Olduk! için yorumlar kapalı
13
Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Küçünlü köyünde hayvan sürülerini koruyan 5 çoban köpeği ile 3 kedi ve 11 tavuk, zehirli gıda verilerek öldürüldü.
29.10.2022
Edirne’de Vahşet: Hayvanları Zehirleyerek Öldürdüler için yorumlar kapalı
21
Edirne’ye kendi araçlarıyla gelen Bulgarlar, kent merkezinde market arabalarıyla alışveriş yaparak istedikleri ürünleri alabilmek için zamanla yarıştı. Pazar esnafı "Rus, Moldovya ve Belarus yani Orta Avrupa’nın birçok kesimi buraya geliyor" dedi.
20.10.2022
Günlük Ekmeklerini Bile Edirne’den Alıyorlar! Bulgarlar Alışveriş Yarışına Girdi için yorumlar kapalı
2
Sabahın erken saatlerinden itibaren kendi araçlarıyla ve tur otobüsleriyle Bulgaristan'dan Edirne'ye gelen turistler, kışlık ihtiyaçlarını buradaki çarşı ve pazarlardan karşılıyor. Bulgaristan gelen yurttaş, "Bazen 500 bazen 600 Euro bozduruyoruz. Ekmek alıyoruz elbise alıyoruz. Fiyatlar burada uygun. Bagajları doldurup gidiyoruz" dedi.
08.10.2022
Türkiye Bulgarların Ucuzluk Pazarı Oldu! için yorumlar kapalı
8
Edirne’den Almanya’ya Suriyeli kaçıran Türk çete, son işinde kavga edip 10 kaçak Suriyeli’yi yolda indirince yakalandı. Kaçırılan Suriyeliler’in Almanya’ya varınca, yakınlarına konum gönderdiği ve onlar tarafından alındığı belirlendi. 6 Türk tutuklandı.
28.05.2022
Suriyelileri Almanya’ya Kaçıran Türk Çete, Avusturya’da Yakalandı için yorumlar kapalı
13
Edirne'nin Keşan ilçesi Kızkapan ve Karahisar köylerinde işletmeye açılan taş ocaklarının 1. derece sit bölgesinde oldukları ortaya çıktı. Bölgede inceleme yapan CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, "Alelacele patlatma yapılıyor. FSRU Doğal Gaz Limanı'na taş getirmek için mi burası çalıştırılmak isteniyor, soru işareti var" dedi.
15.04.2022
1. Derece Sit Alanına Taş Ocağı İzni Verilmiş için yorumlar kapalı
8
Edirne merkeze bağlı Hasanağa köyündeki asfalt şantiyesinde havuz duvarının patlaması sonucu yaklaşık 10 dönüm alana yayılan 'bitüm' adı verilen tonlarca ziftin büyük bölümü temizlendi. Edirne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Engin Öztürk, Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu bulunmayan tesisin faaliyetlerinin durdurulduğunu söyledi.
14.04.2022
Zift Dolu Havuzun Patladığı Şantiyenin Faaliyetleri Durduruldu için yorumlar kapalı
9
Türk Lirası'ndaki değer kaybını fırsat bilen Bulgar turistler, sabahın erken saatlerinden itibaren otobüslerle ve kendi araçlarıyla Edirne'ye akın etti.
09.04.2022
Bulgarlar, Edirne’ye Akın Etti! Adım Atacak Yer Kalmadı için yorumlar kapalı
6
Edirne'de asfalt şantiyesinin fuel oil havuzunun patlaması sonucu tonlarca zift ekili tarlalar ve yakınlarındaki dereyi siyaha bürüdü. Tesisin Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) raporu bulunmadığı ortaya çıktı.
08.04.2022
Edirne’de Tarlaları Zifte Bulayan Tesisin ÇED Raporu Yokmuş! için yorumlar kapalı
15