Semih Özakça

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile görevlerinden ihraç edilen, açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işlerine iadelerine ilişkin talepleri OHAL Komisyonu'nca reddedildi.
26.01.2018
Gülmen ve Özakça açlık grevini sona erdirdi için yorumlar kapalı
0
Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre, olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameyle ihraç edilince açlık grevine başlayan ve 193 günlük tutukluluğunun ardından tahliye edilen akademisyen Nuriye Gülmen, OHAL Komisyonu’na şu ifadelerle tepki gösterdi: “İnsanlar açlık grevinin 60’lı günlerinde bize bir şey olmasından kaygılıydılar.
12.01.2018
Nuriye Gülmen: Açlığımıza alışmayın için yorumlar kapalı
0
Türkiye 2017 yılına anayasa değişikliği referandumu tartışmalarıyla girerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı görevini üstlenmesiyle birlikte 'partili cumhurbaşkanlığı' dönemi de başlamış oldu.
01.01.2018
Türkiye’de 2017: Referandumdan KHK’lara gündeme damga vuran gelişmeler için yorumlar kapalı
0
KHK ile ihraç edildikten sonra başladıkları açlık grevinin 268.
01.12.2017
Nuriye Gülmen’e tahliye kararı için yorumlar kapalı
1
Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilen ve göreve iade gerekçesiyle  açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'Toplantı ve  Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından yargılanmalarına Ankara 19.
27.11.2017
Nuriye Gülmen için istenen tahliye talebi reddedildi için yorumlar kapalı
0
Şaban Gülmen, RS FM'de Yavuz Oğhan'ın programında kızı ve Özakça hakkında "Nuriye ile Semih'i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı kimse benden beklemesin" ifadelerini kullanan Feyzioğlu'na cevap verdi.
18.11.2017
Gülmen’in babasından Feyzioğlu’na: Çocukların arkasına gizlenmesin için yorumlar kapalı
0
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile işlerinden atıldıktan sonra, 'İşimi geri istiyorum' talebiyle açlık grevine başlayan ve şu anda açlık grevinin 254.
17.11.2017
Nuriye Gülmen’in tutukluluk halinin devamına karar verildi için yorumlar kapalı
0
Özakça, RS FM'de Yavuz Oğhan'ın programında kendisi ve Gülmen hakkında "Nuriye ile Semih'i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı kimse benden beklemesin" ifadelerini kullanan Feyzioğlu'na sosyal medya hesabı Twitter'dan cevap verdi.
16.11.2017
Özakça’dan Feyzioğlu’na: Biliyor ki sempati duysa tutuklanır için yorumlar kapalı
0
Gazete Karınca'nın aktardığına göre, olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edildikleri işlerine geri dönebilmek talebiyle açlık grevi eylemi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, eylemlerinin 252.
16.11.2017
Sağlık Bakanı Demircan: Gülmen’in şuuru kapanırsa müdahale ederiz için yorumlar kapalı
2
Cumhuriyet'ten Şeyma Paşayiğit'in haberine göre tahliyesi nin ardından evinde açıklama yapan Özakça, " '(Hala tutuklu bulunan Nuriye) Gülmen-Semih' demenin, 'işimi geri istiyorum' demenin bir bedeli var ülkemizde.
21.10.2017
Tahliye edilen Özakça: ‘İşimi geri istiyorum’ demenin bir bedeli var ülkemizde, ödeyeceksek eksiksiz ödememiz lazım için yorumlar kapalı
0
Darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen ve tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın yargılandığı davanın 3.
20.10.2017
Özakça’ya tahliye, Gülmen’e tutukluluğa devam kararı için yorumlar kapalı
0
Adalet ve Dışişleri bakanlıkları, eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın başvurularının incelenmesinin öne alınması için Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'na görüş bildirdi.
14.10.2017
Dışişleri’nden OHAL Komisyonu’na Gülmen ve Özakça için ‘Türkiye’nin imajı’ uyarısı için yorumlar kapalı
0