SON DAKİKA

Özakça’ya tahliye, Gülmen’e tutukluluğa devam kararı

Darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen ve tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 3.

Bu haber 20 Ekim 2017 - 17:22 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen ve tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 3. duruşması Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 

226 gündür açlık grevinde olan eğitmenlerden Özakça’nın elektronik kelepçe ile tahliyesine karar verilirken, mahkemeye getirilmediği için savunma yapamayan Gülmen’in tutukluluğuna devam kararı verildi.

Semih’i verdiler Nuriye ölsün diye bekliyorlar. Onların açlığını siz anlayamazsınız. Onlar adalete aç… pic.twitter.com/qpi2xnHE69

— Efkan Bolaç (@efkanbolac) 20 Ekim 2017

​Davada bir sonraki duruşma için avukatlarla mahkeme heyeti arasında tartışma yaşandı. Mahkeme, bir sonrası duruşmayı kasım ayına vermek isterken, avukatlar Nuriye Gülmen’in hayatını kaybedeceğini ifade ederek bu talebe karşı çıktı.

Mahkeme heyeti daha sonra duruşmanın 17 Kasım’a ertelenmesine karar verdi. Ayrıca bu duruşmaya Nuriye Gülmen’in de getirilmesi kararlaştırıldı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play