SON DAKİKA

Nuriye Gülmen için istenen tahliye talebi reddedildi

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilen ve göreve iade gerekçesiyle  açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’, ‘Toplantı ve  Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından yargılanmalarına Ankara 19.

Bu haber 27 Kasım 2017 - 21:25 'de eklendi.
Abone ol

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilen ve göreve iade gerekçesiyle  açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’, ‘Toplantı ve  Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından yargılanmalarına Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Duruşmada, tutuklu sanık Gülmen ile tedavi gördüğü hastaneden Ses ve  Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlantı yapıldı. Tutuksuz sanıklar Acun Karadağ ve Özakça ise salonda hazır bulundu. Savcı, bir önceki celsede verilen mütalaasını tekrar ettiklerini  belirterek, toplanacak delil kalmaması, delillerin karartma ve kaçma şüphesi  olmaması nedeniyle sanık Nuriye Gülmen’in adli kontrolle tahliyesini istedi. Gülmen de delilleri karartma şüphesinin olmadığını belirterek tahliye talebini yineledi.

Tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme Nuriye Gülmen hakkındaki kararını açıkladı. Mahkeme, Gülmen hakkında istenen tahliye talebi, ‘kuvvetli suç şüphesi’ ve ‘atılı suçun mahiyeti’ gerekçesiyle reddedilerek tutukluluğun devamına karar verildi. Duruşma 1 Aralık’a ertelendi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR