SON DAKİKA

CHP’li Özel’den ‘ittifak’ eleştirisi: Yarım saatte tüm

Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Saray’daki ‘ittifak’ görüşmesini eleştiren CHP

Bu haber 12 Ocak 2018 - 8:54 'de eklendi. 69

Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Saray’daki ‘ittifak’ görüşmesini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “İçeriye girmesi, tokalaşması, çayı çorbası, her şey dahil 30 dakika. Biz Manisa’da apartmana yönetici seçtik üç yıl önce, 4,5 saat sürdü. Devleti beş yıl sınırsız yetkilerle yönetecek adama, 1,5 yıl öncesinden yetki veriyor; ‘adayım yok’ diyor ve 30 dakika sürüyor” dedi.

Bahçeli, geçen günlerde yaptığı ‘2019’da aday çıkarmayacağız, Erdoğan’ı destekleyeceğiz; yasal düzenleme olursa genel seçimlerde de ittifak yapabiliriz’ yönündeki açıklamalarının ardından Erdoğan’dan hem teşekkür hem de görüşme daveti almıştı. Saray’da yaklaşık 30 dakika görüşen ikili daha sonra bir açıklama yapmamıştı.

‘Partinin anahtarını teslim etti’
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP’li Özgür Özel, görüşmenin kısalığını imalı bir şekilde eleştirdi. Özel, “30 dakika; içeriye girme, bağlılıklarını bildirme ve partinin anahtarını teslim edip çıkma süresinden daha fazlası olamaz” dedi.

MHP tabanında da bunun eleştirildiğini belirten Özel, şöyle devam etti; “MHP’nin doğal tabanından ‘aldatıldık, kandırıldık, partimizin bu duruma düşmesine üzülüyoruz’ şeklinde tepki telefonları geliyor. Bunun MHP yöneticilerine sorulması gerekiyor. ‘Genel Merkezi’n santralı ne durumda?’ diye sorulması gerekiyor.”

Erdoğan’a da seslenen CHP’li Vekil, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Seçim, yerli ve milli olanlarla ipi başka mahfillerin elinde olanlar arasında geçecek’ dedi. ABD’ye gidip gelip icazet alıp kurulmuş, defalarca ABD ile işbirliğini söylemiş, BOP’un eşbaşkanı olmuş ve her seferinde biraz daha ABD’nin kullanabilmesi için ricada bulunulmuş birisinin bize böyle bir söz söylemeye hakkı yoktur” diye konuştu.

‘FETÖ denince akla Ünal geliyor’
Özel, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın “Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarını ihanet içinde görüyoruz” şeklindeki sözlerini de değerlendirdi.

Özel, “Sen darbe başarılı olsaydı Türkiye’yi yöneten kadroların içinde olacak mıydın olmayacak mıydın? Darbe başarılı olsaydı belki Erdoğan, Yıldırım, bazı yöneticiler, bizler olmayacaktık ama sen sıkıyönetimde yaptığınız toplantılardan sonra sözcü olarak yine açıklama yapacaktın Mahir Bey. AKP’de hem FETÖ hem PKK ile işbirliği ve görüşmelerle suçlanabilecek ilk isim kimdir? İlk akla gelen isim elbette Mahir Ünal.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın