SON DAKİKA

Bahçeli kapalı toplantıda açıkladı: Bir sırrı var, sabredin!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin genel merkezinde il başkanlarıyla gerçekleştirdiği basına kapalı toplantıda,

Bu haber 04 Aralık 2017 - 11:19 'de eklendi. 77

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin genel merkezinde il başkanlarıyla gerçekleştirdiği basına kapalı toplantıda, 18 Mart 2018’de yapılacak kongre için teşkilatlara “Hazır olun” mesajı verdi.

Gazete Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre, Bahçeli, “Cumhur modeli” dediği ittifak formülünü açıkladı. Bu modelde seçmenin hem ittifak hem de altındaki partiye oy verebileceğini dile getiren Bahçeli, bunun da bir sırrı olduğunu ifade etti. MHP Lideri, il başkanlarına, “Bir sırrı var. Sabredin. Her şeyin bir zamanı var. Zamanı gelince açıklarız. MHP’nin söyledikleri hep doğru çıktı. Şimdi söylediklerimizin de doğruluğu ortaya çıkacak” dedi.

Bahçeli’nin ‘Cumhur İttifakı’ formülü, AKP’de olumlu yankı buldu. “AKP-MHP birlikteliğinin Cumhurbaşkanlığı seçiminde de devam etmesini umduklarını” söyleyen AKP Grup Başkanvekili Elitaş: “Cumhur ittifakının yasal altyapısı seçime 3-4 ay kala yapılabilir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, milletvekili genel seçimine dönük olarak dile getirdiği cumhur ittifakı formülünün aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimine de ortak aday çıkarabileceği yolundaki mesajları, AKP’de olumlu karşılandı.

Açıklamalar sonrası Erdoğan’ın iki partinin ortak adayı olacağı iddiası gündeme geldi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın