SON DAKİKA

‘Asıl hedef Kılıçdaroğlu’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: “Burada asıl hedef Genel Başkan’a ulaşmaktır ancak bunu başaramayacaklar. AKP çok tehlikeli

Bu haber 10 Aralık 2017 - 13:41 'de eklendi. 67

HÜSEYİN ŞİMŞEK [email protected] @simsekhuseyinn

AKP’li belediyeler hakkında, “parsel parsel arsa tahsisi” açıklamaları AKP’li isimler tarafından dillendirilirken soruşturma başlatmayan Hükümet’in CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi soruşturma sürerken görevden almasına tepki gösterildi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, BirGün’e yaptığı açıklamada, Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi’nin siyasi bir operasyon sonucunda görevinden alındığını söyledi. İlgezdi’nin görevden alınması işleminin hukuki dayanağının bulunmadığını dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Belediye başkanımız, itham edilen suçlarla ilgili yargı önünde aklanmıştır. Bu konularla ilgili daha önce alınmış yargı kararları vardır ve bu kararlar sabittir” dedi. Torun, “Cumhurbaşkanı’nın da bir bakıma ifade ettiği gibi bu operasyon siyasi bir operasyondur. Erdoğan’ın AKP’li belediye başkanlarına görevden el çektirirken kurduğu, ‘Siz de kendi belediyelerinize gereğini yapın’ şeklindeki görüşü de bunun bir ispatıdır” diye konuştu.

“Hırsızlıklarını kapatmak için”
İlgezdi’ye yapılanın, “Siyasi bir linç” olduğunu dile getiren Torun, asıl hedefin ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Torun, şöyle konuştu:

“Burada asıl hedef Genel Başkan’a ulaşmaktır ancak bunu başaramayacaklar. AKP çok tehlikeli bir oyunun içerisinde ve onların bu oyununu da bozacağız. Onlar bizi asla yıldıramayacaklar. Türkiye’de gündem değiştirmek adına, hırsızlıklarını ve yolsuzluklarını kapatmak için bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Bizde hiçbir şey bulamazlar. Daha önce de açıklama yapmıştık zaten. Şu anda Kartal Belediyesi’nde 16 tane müfettiş var. Her bir belediyemizde müfettişler var. Sürekli teftiş halindeyiz. Bu anlamda bizim hiçbir belediyemizde bir şey bulmaları mümkün değil. Ataşehir’de de yapılan tamamen hukuksuz bir girişimdir. Bu operasyonların devam edeceği yönünde duyumlar alıyoruz ancak buna izin vermeyeceğiz.”

“Sandıkla yıkamayanlar…”
Önceki gün görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de yaptığı açıklamayla görevden alınma kararına tepki gösterdi. İlgezdi, Ataşehir halkı ile kurduğu gönül köprüsünü sandıkla yıkamayanların çeşitli raporlarla bu köprüyü yok etmeye çalıştığını anlattı. Hiçbir soruşturmadan korkmadığını dile getiren İlgezdi, “Ataşehir Belediyesi halkındır. Ben de halkımın hizmetindeyim. Bu hizmeti yaparken yargılanmam gerekiyorsa yargılanırım” dedi.

Dokuz yılda bir ilçeyi yoktan var etmenin, parti ayrımı gözetmeksizin halka hizmet götürmenin verdiği güvenle savcılığa bizzat başvurduğunu hatırlatan Battal İlgezdi, şunları söyledi:

“Hakkımda iddialar var, kendimi ihbar ediyorum, gelin araştırın dedim. ‘Korkum yok, buradayım’ dedim. Kendimi şikâyet ettim. Benim alnım ak, başım dik. Dokuz senede personel sayısından fazla müfettiş gönderenlere bir kez daha açık çağrıda bulunuyorum. Ataşehir Belediyesi bütün kurumlarıyla burada. Gelin dilediğiniz kadar araştırın. Hatta buyurun makamlar da sizin olsun. Ancak halkımıza hizmet götürmemize asla engel olamazsınız. Bu hizmeti yaparken, yargılanmak gerekiyorsa da yargılanırım. Sonuçta verilemeyecek bir hesabım yok. Kendim için değil, Ataşehir halkının rahatı ve mutluluğu için çalıştım, çalışmaya da devam edeceğim.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın