ordu

Cengiz Han Ata'dan sonra tekrar Sayın Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci tarafından Göktuğ'un 5. yılında Ordu İl Beyliği açılışında 9 Tuğ'un toplamı olan Türklerin sembolü, ongunu olan kurdun bayraklaştırılmış hali "Kurt Başlı Altın Tuğ" açıldı.
17.01.2023
Cengiz Han Ata’dan Sonra Bir İlk! Kurt Başlı Altın Tuğ, Genel Başkan Kahveci Tarafından Açıldı! için yorumlar kapalı
205
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova ile gerginliğin tırmanması üzerine ordu ve polise 'hazır ol' emri verdi.
27.12.2022
Savaşın Ayak Sesleri: Vucic’ten Ordu ve Polise ‘Hazır Ol’ Emri! için yorumlar kapalı
31
Ordu'nun Ünye ilçesinde sahilde görülen şüpheli cisim paniğe neden oldu. Bölgeye gelen ekipler, cismin Rus yapımı mayın tetikleyicisi olduğunu belirledi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken mayının imhası için bomba imha ekipleri çalışma başlattı.
04.08.2022
Ordu’da Mayın Alarmı! Geniş Güvenlik Önlemleri Alınıyor için yorumlar kapalı
5
Ordu'nun Fatsa ilçesinde halkın tepkilerine rağmen 2014 yılından itibaren çalışan ve siyanürle altın ayrıştırması yapan şirketin ruhsatını mahkeme iptal etmişti. ÇED süresi de dolan şirket yeni ÇED raporu ve alan genişletmek için başvuru yaptı. Çevreciler ve vatandaşlar daha büyük alana yayılacak olan şirkete karşı mücadele başlattı.
11.04.2022
Mahkeme Ruhsatını İptal Etmişti: Fatsa’da İkinci Siyanür Tehlikesi için yorumlar kapalı
5
Ordu'nun Altınordu ilçesinde göçmen kuşların uğrak yeri Durugöl'ün bir kısmına 2017 yılında stadyum yapıldı. Gölün bir kısmı kurutularak yapılan stadyum 2021 yılında hizmete açılırken, AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi kalan kısmını da imara açtı. Bölge halkı 110 bin imza toplayarak alınan meclis kararına itiraz etti.
09.04.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, Durugöl’ün Tamamını İmara Açtı için yorumlar kapalı
61
Bilirkişi, Ordu Gölköy'de HES projesi için derede yeterli su olmadığını rapor etti ve mahkeme de bunun ardından imar değişikliğini iptal etti.
31.03.2022
Ordu’daki HES Projesine Mahkeme ‘Dur’ Dedi için yorumlar kapalı
28
Deniz dolgu projeleriyle ülkenin dört bir tarafındaki kıyılar yağmalanırken; Ordu’da yurttaşlar açtığı davayı kazandı. Belediyenin kıyı dolgu projesi için verilen ÇED olumlu kararı iptal edildi.
01.03.2022
Ordu’daki Yıkım Projesi Mahkeme Tarafından Durduruldu için yorumlar kapalı
32
Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı askeri harekat dördüncü gününü doldururken, Almanya, ordusuna 100 milyar Euro ek bütçe ayırma kararı aldı. Federal Alman Parlamentosu Bundestag Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısını ve Almanya’nın Ukrayna’ya silah yardımı ele almak üzere özel oturumda bir araya geldi.
28.02.2022
Almanya’dan Ordusu için 100 Milyar Euro Ek Bütçe  için yorumlar kapalı
12
Ordu'da Osmanlı dönemine ait olduğu değerlendirilen tarihi eserler ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.
08.02.2022
Ordu’da Tarihi Eser Kaçakçılığı Operasyonu için yorumlar kapalı
63
Diktatör Tokayev'e bağlı birlikler Kazak halkını bastırmak için Almatı yolunda görüldü.
06.01.2022
Almatı’ya Ordu Birlikleri Gönderiliyor için yorumlar kapalı
2
Ordu Fatsa'da yol yapım çalışması sırasında ortaya çıkarılan, Roma Antik dönemine ait 8 lahit mezarın bulunduğu bölgede acil kurtarma kazıları sürdürülüyor. Kazılarda, üzerinde tanrı 'Hermes' figürü yer alan, kırmızı akik taşlı gümüş yüzük ile çeşitli tarihi parçalar bulundu.
25.12.2021
Heyecanlandıran Keşif! Ordu’da Bulundu için yorumlar kapalı
44
Ordu’nun Ünye ilçesinde tarihi eser kaçakçılığı yaptığı belirlenen ve bu eserleri piyasaya sürmeye çalışan bir kişi gözaltına alındı.
02.11.2021
Ordu’da Roma Dönemine Ait Tarihi Eserler Ele Geçirildi için yorumlar kapalı
23