ANITKABİR… SİZE BİR ŞEY HATIRLATIYOR MU?

ANITKABİR… SİZE BİR ŞEY HATIRLATIYOR MU?
Yayınlama: 18.07.2017
Düzenleme: 08.05.2018 09:53
50
A+
A-

Size ilginç bir şey daha söyleyelim. Tam bir yıl önce, Parlamento Haber’in sayfalarında şu haber akıyordu: “AKP iktidarının yeni hedefinin Anıtkabir olduğu iddia edilmekte, bu arazinin fazla ve büyük olduğunun düşünüldüğü dile getirilmektedir”. PH, 1 yıl önce söyler, 1 yıl sonra yaşanır.

***

El Kaide lideri Ladin, 2007 yılında yayınlanan ses kaydında, “ANKARA’DAKİ KULELERİ YIKACAĞIZ “ demişti.

“KAPLANCILAR CEMAATİ’NİN HEDEFİ ANITKABİR ’98”

MİLLİYET Gazetesi 1998 yılında bu manşeti  atmıştı. O tarihlerde Kaplancıların –Refah Partisi ve El Kaide ile işbirliği içinde oldukları biliniyordu.

Bittabii, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı -bugünün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan görevinin başındaydı.Öyle ki, Anıtkabir’e yapılacak saldırı iddialarının benzeri, 11 Eylül’de ABD ikiz kulelerine yapılmıştı.

Tüm bu haberler, bütünüyle Kaplancıların safsatası olan, “Fatih Camii bombalanacak” iddiası, “TSK Camii Bombalayacaktı” mezenformasyonu yapıldı.

“El Kaide Anıtkabir’i Bombalayacak” fikri, yerini “Türk Ordusu Fatih Camii Bombalayacaktı” iddiasına bırakıyordu!

Ergenekon-Balyoz operasyonlarının, devasa yalanlarının, bittabii, tehdidinin ne ölçüde olduğunun fakında mıydık?

IŞİD lideri Bağdadi ile, Atatürk’e “Selanik p..i” diyen Metin Kaplan:

Kaplancılar, 20 yıldır, laik Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmak için mücadele ediyor.

Farkında mıyız?


Milliyet’in 1988 yılındaki haberine geri dönelim.

Haberin içeriğinde o gün şunlar yazılmıştı:

‘ANITKABİR’E ÖLÜM UÇUŞU’

CUMHURİYET Bayramı’nın kana bulamak amacıyla eylem hazırlığı yaparken yakalanan Cemalettin Kaplan yanlısı militanların, gerçek hedefinin Anıtkabir ve Fatih Camii olduğu ortaya çıktı. Türkiye’yi kaosa sürüklemek amacıyla 29 Ekim’de devlet erkanı ve on binlerce vatandaşın kutlamalar için hazır bulunduğu Anıtkabir’e ölüm uçuşu yapmak niyetindeki kaplancıların, bu saldırı gerçekleşemeyince eylem için 10 Kasım’ı seçtikleri öğrenildi.

Yurtdışında basılan İslami Cemiyetler ve Cemaatler Birliği’nin yayınıyla İstanbul’da yakalanan örgüt üyesinin ifadesi doğrultusunda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan operasyonda yakalanan Kaplan yanlısı 23 kişiden 21’inin, intihar timi olarak gizlice Türkiye’ye girdiği belirlendi.

‘ANADOLU FEDERE İSLAM DEVLETİ’

Almanya’daki yasa dışı Anadolu Federe İslam Devleti (AFİD) örgütü lideri Cemalettin Kaplan’ın yerine geçen oğlu Metin Kaplan’dan aldıkları talimatla iki koldan Türkiye’ye gelen timin, örgütün Sivas kanadından sorumlu Mehmet Demir‘in emrine girdiği, Sivas, Konya, Bursa, İstanbul ve Sivrihisar’a dağılarak eylem hazırlığına başladığı ortaya çıktı. İki gruba ayrılan kaplancıların birbirinden habersiz olarak hareket ettiği öğrenildi.

‘TÜRBAN BAHANESİYLE HALKIN DESTEĞİNİ ALACAKLARDI’

İstanbul polisinin elde ettiği bilgiler doğrultusunda, 29 Ekim sabahı silahlı 13 militanın Fatih Camii’ne girerek, caminin minare ve kubbelerine pankart asacağı, gerekirse polisle çatışmaya gireceği öne sürüldü. Namaza gelen insanları kalkan olarak kullanacakları belirtilen militanların, TÜRBAN yasağı protestosuyla halkın desteğini almayı planlayarak isyan başlatacağı kaydedildi. 13 kişinin, 28 Ekim’de Fatih Camii’ne giderek prova yaptığı da belirlendi.

İntihar timinin asıl eyleminin ise Anıtkabir olduğu ortaya çıkarıldı. İntihar timi, devlet erkanı, konuk devlet başkanları ve on binlerce insanın 29 Ekim sabahı tören için Anıtkabir’de hazır bulunduğu sırada, kiraladıkları uçakla intihar uçuşu yaparak cumhuriyet tarihinin en büyük eylemini gerçekleştirecekti.

‘ATAM İZİNDEYİZ’

İntihar timinden Kuddusi Armağan‘ın sorgulaması sonucunda, Bursa’da 23 Ekim’de saati 320 marktan uçak kiraladıkları, Armağan ve iki militanın Anıtkabir üzerinde uçağın arkasına “Atam İzindeyiz” yazılı bir bez asarak deneme uçuşu yaptığı ortaya çıktı.

28 Ekim’de uçağı kaçırmayı hedeflediklerini, ancak hava şartlarının iyi olmaması nedeniyle uçağı alamadıklarını belirten Armağan’ın, planın yürümesi halinde pilotu etkisiz hale getirerek uçağı kaçıracaklarını itiraf ettiği öğrenildi.

Sivrihisar’da bir çiftlik evine götürecekleri uçağı burada bir brandayla saklayacakları, 200 kiloluk dinamit ve tüp bomba yüküyle 29 Ekim sabahı harekete geçecekleri kaydedildi.

Polis operasyonunda Sivrihisar’daki çiftlik evindeiçine barut yerleştirilen üç piknik tüpü ve uçağı saklamak için branda, Bolu’nun Gerede ilçesi yakınlarında ise toprağa saklanan 200 kilo dinamit, 22 kalibre tabanca, çok sayıda pompalı tüfek, dokuz göz yaşartıcı sprey, iki telsiz, örgütsel kasetler ve para ele geçirildi.

Almanya’dan gelen intihar timinin;

Nizamettin Kılıç,

Ali Karataş,

Kadir Kızıltaş,

Ahmet Bal,

Muharrem Kaçar,

Fikret Cinli, O

ktay Kuşkaya,

Mehmet Bıyık,

Bayram Koç,

Ahmet Özdemir,

Abdülkerim Demir,

Tanju Pekdemir,

Fikret Çakmak,

Selami Boztepe,

Ahmet Bakır,

Halis Zerin,

Kuddusi Armağan,

Ahmet Coşan,

Murat Kızıltaş,

Murat Özdemir,

Tuncay Göğün‘den oluştuğu, Mehmet Demir ve Muhlis Özölçer‘in de ekibe Türkiye’de dahil olduğu bildirildi.

“10 KASIM’A KARAR VERDİK”

Kaplan yanlılarının kanlı saldırısı, intihartiminden Kuddusi Armağan’ın ifadesine göre şöyle yapılacaktı:

“Bursa’da 28 Ekim’de kiraladığımız uçağı kaçırıp Sivrihisar’da bir çiftlik evinde sakladığımız bombaları yükleyecektik. Uçak 29 Ekim’de havalanacaktı. Kuyruğunda ‘Atam İzindeyiz’ pankartı olacaktı. Uçağı iki arkadaşımla birlikte tören yapılan Anıtkabir’in üzerinde düşürecek, hem Anıtkabir’i hem de yöneticileri ortadan kaldıracaktık. 28 Ekim’de Bursa’daki özel uçak şirketine gittik, ancak bize uçak vermediler. Uygun hava koşulları yoktu. Uçağı alamayınca aynı eylemi 10 Kasım’da yapabileceğimizi düşündük. 10 Kasım’daki intihar eylemi hazırlığını sürdürürken yakalandık.”

————————————————————————————————————

Demişti,  İslamist teröristler!..

Aslında bu olay 28 Şubat sürecinde Refah Partisi’nin kapatılma davasında önemli delillerden bir tanesiydi.

“ANKARA’DAKİ KULELERİ YIKACAĞIZ ’07”

El Kaide lideri Ladin, 2007 yılında yayınlanan ses kaydında, “Ankara’daki kuleleri yıkacağız.” demişti.

Usame bin Ladin’in 11 Eylül saldırılarının altıncı yıl dönümünde yayınlanan kasedinde, Ankara ile ilgili sarfettiği sözler,Türk medyasında yeterince irdelenmemişti.

Bin Ladin’in hangi olayı kastettiği bile doğru düzgün ortaya konmadı; oysa bu ifadeler, Türkiye’nin ve dünyanın geleceği açısından hayati ipuçları taşıyordu.

Nitekim bu ses kaydı yayınlanırken, Türkiye’yi Başbakan sıfatı ile bugünün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yönetiyordu.

Rastlantı…

Anitkabir’e saldırılacağı zaman, kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıydı.

Açıklaması ile İslam dünyasını birleştirip güç kazanmak isteyen El Kaide lideri Usame Bin Ladin, yine Bizans (Batı)-Türk (İslam) ve Ankara simgeleri üzerinden bir başka tarihi alıntıyla karşılık veriyordu.

Tüm bunları, Hizb’ut Tahrir’in Endonezya’da düzenlediği ve on binlerce kişinin katıldığı “Halifelik geri gelsin” temalı gösterileri de hatırlayarak bir kez daha düşünelim.

Tuhaf, ürkütücü, değil mi?

Batı-Doğu, Bizans-İslam…

Size ne hatırlatabilir?

Bu semboller, İslamcıların ortak propagandası…

Geçen yıl, Hizb’ut Tahrir, Ankara’da, 8 Mart 2016 tarihinde, laik devleti yıkacağız açıklamaları yapıyordu.

Cumhuriyet’in kalbinde Hilafet toplantısı yapılıyordu.

Sadece bir fark var.

Tayyip Erdoğan, artık Cumhurbaşkanı’ydı. Ve Ankara’da, Meclis’in yanı başında “Şeriat isteriz” sloganları atılıyordu.

Yargıtay’ın “terör örgütü” olarak kabul ettiği yapılanma Hizb-ut Tahrir, Ankara’da hilafet toplantısı yapıp “Şeriat” istiyordu!..

Hilafeti kaldıran Atatürk ve Cumhuriyet kadroları “kafir” diye niteleniyordu.

 

AKP İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada “Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir’i de yıkarız” demişti.

Unuttuk!

————————————————————————————————————

‘ANITKABİR İMARA AÇILIYOR’

Size ilginç bir şey daha söyleyelim.

Tam bir yıl önce, Parlamento Haber’in sayfalarında şu haber akıyordu:

“AKP iktidarının yeni hedefinin Anıtkabir olduğu iddia edilmekte, bu arazinin fazla ve büyük olduğunun düşünüldüğü dile getirilmektedir

Şimdi, hemen, bütün haber sitelerinin gündem yaptıkları habere bakabilirsiniz: “Anıtkabir İmara Açılıyor”

PH, 1 yıl önce söyler, 1 yıl sonra yaşanır.

Tekrar soralım, tehlikenin farkında mıyız?

————————————————————————————————————

SON KALE ANITKABİR

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan TBMM gündemine getirmişti.

“AKP iktidarının yeni hedefinin Anıtkabir olduğu iddia edilmekte, bu arazinin fazla ve büyük olduğunun düşünüldüğü dile getirilmektedir” diyen Türkkan, Anıtkabir arazisinde çok fazla ve gereksiz ağaç olduğunun söylendiğinin de iddialar arasında yer aldığını ve, AKP’nin Anıtkabir arazisinde yeni bir projenin yaşama geçirilmesini planladığını önü sürmüştü.

Unuttuk!..

IŞİD’İN DERGİSİ: KONSTANTİNİYYE

Gelelim Konstantiniyye dergisine…

Madem bu dergi terör örgütü İŞİD’in yayın organı…

O halde savcılar her olaya erişim yasağı koyarken bu dergiyi niye kapatmıyorlar.

Hiç sorduk mu?

Bu sorunun cevabını şöyle verebiliriz. Bir psikolojik harekat merkezi olarak bizzat AKP iktidarı buna müsaade ediyor. Çünkü Erdoğan ve AKP’ye karşı sokağa inmesi muhtemel halk, bu şekilde psikolojik baskı ile dengellenerek sokağa çıkmaması sağlanıyor.

————————————————————————————————————

MİT tarafından yapıldığı söylenen, “IŞİD’in hedefi Anıtkabir”, açıklaması manidar!

Nedeni ise şu:

Bundan önceki bombalı saldırıları açıklamayan MİT, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili terör saldırısı hakkında açıklama yapma(ma)sı halkın protestolarını engelleme maksatlıdır.

Özellikle milli bayramları iptal edenler her milli bayrama bir kılıf bulmaktadır.

Fakat makyajlı maskeleri,  Sümeyye hanımın düğününde dökülmüş bulunuyor.

Şehit cenazeleri kaldırılırken, düğün yapan zihniyetin, milli bayramlar konusunda nasıl tavır alacağını bir düşünün…

 

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı