el kaide

Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan El Kaide terör örgütü üyesi Cengiz H., İstanbul Çekmeköy’de yakaladı.
10.09.2021
Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan El Kaide Terör Örgütü Üyesi, İstanbul’da Yakalandı için yorumlar kapalı
0
Taliban'a diz çökmeyen Pençir'deki direnişten flaş bir iddia geldi. Bölgede çatışmalar sürerken Ulusal Direniş Cephesi (NRF), terör örgütü El Kaide'nin kendilerine karşı başlatılan operasyonda Taliban'a katıldığını öne sürdü.
02.09.2021
Afganistan’da Dünyayı Ayağa Kaldıran İddia! Taliban, El Kaide ile Güçlerini Birleştirdi için yorumlar kapalı
11
Kaide liderliğinin önde gelen isimlerinden Amin ül-Hak'ın memleketi olan Afganistan'ın Nangarhar vilayetine taraftarlarının sevinç gösterileri ve Taliban bayrakları eşliğinde geri döndüğüne dair görüntüler paylaşıldı.
31.08.2021
Usame Bin Ladin’e En Yakın İsimlerden Hak, Afganistan’a Geri Döndü için yorumlar kapalı
21
Suriyeli bağımsız Milletvekili Fares Shebabi, 20 Şubat Perşembe günü Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybeden Tankçı Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları ve Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk'ün fotoğraflarını paylaştı ve, "Neden el Kaide uğruna ölmeleri için İdlib'e yolluyorsunuz" sorusunu sordu.
22.02.2020
TÜRK TEĞMEN’İN FOTOĞRAFINI PAYLAŞAN SURİYELİ VEKİL: ‘‘NEDEN EL KAİDE İÇİN ÖLÜME YOLLUYORSUNUZ?’’ için yorumlar kapalı
2
Rusya'da resmi ajans, "İdlib’deki el-Nusra teröristlerini kurtarmaya çalışan Erdoğan Türk Ordusunu ateşe sürdü” başlıklı bir haber-analiz yayınladı.
09.02.2020
RUS BASINI: ‘İDLİB’DEKİ EL-NUSRA TERÖRİSTLERİNİ KURTARMAYA ÇALIŞAN ERDOĞAN TSK’YI ATEŞE SÜRDÜ’ için yorumlar kapalı
68
Libya Ulusal Ordusu'nun sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarının MİT şemsiyesi altında bölgedeki cihatçıları desteklediğini belirterek, "Suriye'de El Kaide'ye desteği kanıtlanmış olan ve cihatçılara silah, lojistik destek ve tıbbi yardım sağlayan İmkander, bunların başında geliyor" suçlamasında bulundu.
20.01.2020
HAFTER SÖZCÜSÜ MİSMARİ’DEN ERDOĞAN’A TERÖR SUÇLAMASI için yorumlar kapalı
0
Adana'da bir kişi, terör örgütü El Kaide'ye drone gönderirken polis tarafından yakalandı. Hakim karşısına çıkan zanlı, ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
19.01.2020
TERÖR ÖRGÜTÜNE DRONE GÖNDERİRKEN YAKALANAN ZANLI SERBEST BIRAKILDI için yorumlar kapalı
1
Eş Şebab örgütü, Kenya’da ABD askerlerinin de bulunduğu üsse saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu. ABD Afrika Komutanlığı saldırıyı doğrularken, Kenya güvenlik güçleri karşı saldırıda bulunduklarını ve dört saldırganın öldürüldüğünü açıkladı.
05.01.2020
KENYA’DA ABD ÜSSÜNE SALDIRI için yorumlar kapalı
0
El Kaide lideri Eymen el Zevahiri 11 Eylül'ün yıldönümünde yeni saldırı çağrısında bulundu. Zevahiri Müslümanlardan ABD, Avrupa, İsrail ve Rus hedeflerine saldırmalarını istedi.
11.09.2019
EL KAİDE’DEN 11 EYLÜL’ÜN YILDÖNÜMÜNDE SALDIRI TEHDİDİ için yorumlar kapalı
0
Bölgedeki muhalif gruplar, operasyonun Rus savaş uçakları tarafından düzenlendiğini savundu.
11.09.2019
İDLİB’DE HAVA SALDIRISI için yorumlar kapalı
0
ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin 'terörle mücadelede' yaptırım ağını ve kapasitesini artırmak amacıyla 11 Eylül'den bu yana en kapsamlı güncellemeleri içeren başkanlık kararnamesine imza attı.
11.09.2019
ABD ‘TERÖRLE MÜCADELEDE’ 15 ÜST DÜZEY İSME YAPTIRIMA HAZIRLANIYOR için yorumlar kapalı
1
ABD'li istihbarat kaynaklarını, Usame Bin Ladin'in oğlu Hamza Bin Ladin'in öldürülmesinin ardından El Kaide'nin 'yeni bir 11 Eylül saldırısı' istediğini iddia etti.
05.08.2019
ABD İSTİHBARAT KAYNAKLARI, EL KAİDE’NİN ‘YENİ BİR 11 EYLÜL SALDIRISI’ İSTEDİĞİNİ İDDİA ETTİ için yorumlar kapalı
0