SON DAKİKA

HAFTER SÖZCÜSÜ MİSMARİ’DEN ERDOĞAN’A TERÖR SUÇLAMASI

Libya Ulusal Ordusu’nun sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının MİT şemsiyesi altında bölgedeki cihatçıları desteklediğini belirterek, “Suriye’de El Kaide’ye desteği kanıtlanmış olan ve cihatçılara silah, lojistik destek ve tıbbi yardım sağlayan İmkander, bunların başında geliyor” suçlamasında bulundu.

Bu haber 20 Ocak 2020 - 2:09 'de eklendi. Son Güncelleme21 Ocak 2020 - 09:54
Abone ol

Halife Hafter komutasındaki Libya Ulusal Ordusu (LUO) Sözcüsü Ahmed el-Mismari, Berlin konferansı öncesi basın mensupları karşısında Arapça ve İngilizce dillerinde bir sunum yaparak Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve İmkander’i hedef aldı.

’41 Suriyeli terörist Trablus’tan İtalya’ya geçiş’

Mismari, “Son 48 saat içerisinde 41’den fazla Suriyeli teröristin Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) destekli insan tacirlerinin yardımıyla Trablus sahillerinden ayrılıp İtalya’ya gittiğini biliyor musunuz? Yakında daha fazlasının gerçekleştirilmesi planlanıyor” ifadelerini kullandı.

‘MİT’in paravanı olan Türk STK’ları Libya operasyonlarını destekliyor’

Sunumunda sivil toplum kuruluşlarına (STK) çeşitli suçlamalarda bulunan Mismari, “Aslında MİT’in paravanı olan Türk STK’ları Türkiye’nin Libya operasyonlarını destekliyor. Suriye’de El Kaide’ye desteği kanıtlanmış olan ve cihatçılara silah, lojistik destek ve tıbbi yardım sağlayan İmkander, bunların başında geliyor” diye konuştu.

Sözcü, ayrıca Türkiye’nin Libya topraklarında ‘operasyon odaları’ kurduğunu öne sürdü. Mismari, iddiasını kanıtlamak üzere sunduğu bir dizi görselin söz konusu operasyon odalarının konumlarına ait olduğunu dile getirdi.

‘Erdoğan Kürtleri katletmek için IŞİD ve terör örgütlerini destekledi’

Mismari, açıklamasında Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da hedef alarak, “Erdoğan, Kürtleri katletme, kentlerini yok etme, ekonomilerini zayıflatma çabalarında IŞİD ve diğer terör örgütlerini destekledi. Türkiye, tüm IŞİD ve El Kaide üyeleri için bir operasyon üssü oldu. Dolayısıyla asla Türkiye üzerinden Libya’da barışa giden bir yol olamaz” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sözcü Mismari, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘Avrupa’da terörün yayılmasından’ sorumlu tutarak, şunları söyledi:

“Binlerce Suriyeli sığınmacıyı satışa çıkardınız. Avrupa’da terörün yayılmasından siz sorumlusunuz ve bunu da Avrupa’daki yüzlerce genci IŞİD ve El Kaide saflarına katarak ve onları savaş sürükleyerek yaptınız.”

Kaynak: Sputnik

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!