Libya

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, yabancı seçmenlere ilişkin dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. Adıgüzel, Suriye, Afganistan, Libya, Irak ve İran doğumlu olan 150 bin, ilk defa oy kullanmak üzere ise 240 bin civarı seçmen bulunduğunu tespit ettiklerini açıkladı.
05.04.2023
CHP’li Onursal Adıgüzel, Tespit Edilen Yabancı Seçmen Sayısını Açıkladı için yorumlar kapalı
7
TSK bünyesinde Libya’da görevlendirilen 56 uzman çavuş, komutanlarını kendilerine mobbing yapmakla suçladı, CİMER’e şikâyette bulundu. Görevlerine son verilen askerlerin sözleşmeleri feshedildi.
15.12.2021
Libya’da Görevli 56 Asker TSK’dan İhraç Edildi için yorumlar kapalı
35
Birleşmiş Milletler’in Mart 2021 raporuna göre, patlayıcı yüklü Türk yapımı Kargu-2 kamikaze drone, Libya’da darbeci Hafter güçlerini, komut almadan yapay zekasıyla yani otonom olarak bulup vurdu. Bu olayın insansız hava araçlarının kendi inisiyatifiyle gerçekleştirdiği ilk saldırı olabileceği ifade ediliyor.
31.05.2021
Dünya Türk Drone Şokunu Yaşıyor için yorumlar kapalı
9
Libya ordusu, Mısır'dan gelerek Sebha bölgesine iniş yapan iki uçağın silah taşıdığını açıkladı.
14.04.2021
Mısır’dan Hafter’e İki Uçak Dolusu Silah için yorumlar kapalı
0
Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa'nın konvoyunun başkent Trablus'ta silahlı saldırıya uğradığı ileri sürüldü.
21.02.2021
Libya İçişleri Bakanı Başağa’nın Konvoyuna Silahlı Saldırı İddiası için yorumlar kapalı
0
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son haftalardaki açıklamalarında Avrupa ile ilişkilerde yeni sayfa açmak istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Batı'ya yönelik tavrını yumuşatmasından 'oldukça memnun' olduğunu ifade etti.
05.02.2021
Macron’dan Türkiye’ye ‘Libya’dan Çekilin’ Çağrısı için yorumlar kapalı
0
ABD, yabancı güçlerin Libya'dan çekilmesi için tanınan sürenin dolduğuna işaret ederek Türkiye ve Rusya'dan Libya'daki güçlerini derhal geri çekmesini istedi.
28.01.2021
ABD’den Türkiye ve Rusya’ya ‘Libya’dan Çekilin’ Çağrısı için yorumlar kapalı
6
TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan ve Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin sürenin 18 ay daha uzatılmasını öngören tezkere kabul edildi.
22.12.2020
TÜRK ASKERİNİN LİBYA’DAKİ GÖREV SÜRESİNİ UZATACAK TEZKERE TBMM’DE KABUL EDİLDİ   için yorumlar kapalı
1
Türk askerinin Libya'daki görev süresinin 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
12.12.2020
LİBYA TEZKERESİ TBMM’YE SUNULDU için yorumlar kapalı
0
Libya'ya ilaç taşıyan ve talimatlara uymadığı iddiasıyla Halife Hafter güçleri tarafından 5 Aralık'ta alıkonulan Jamaika bandıralı Türk gemisi serbest bırakıldı.
10.12.2020
LİBYA’DA HAFTER’İN ALIKOYDUĞU TÜRK GEMİSİ HAKKINDA YENİ GELİŞME için yorumlar kapalı
1
Dışişleri Bakanlığı, içerisinde Türk mürettebatın da yer aldığı Jamaika bayraklı geminin Hafter'e bağlı güçler tarafından alıkonulması hakkında açıklama yapıldı.
08.12.2020
DIŞİŞLERİ’NDEN LİBYA’DA EL KONULAN TÜRK GEMİSİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
0
"Savaş ilanının bir alt kademesidir bu. Türkiye’nin şu an bu haydutluğu çok şiddetli bir şekilde cevap vermesi gerekir. Bu olay bir çuval geçirme gibi bir şeydir! Yok böyle bir şey!"
23.11.2020
EMEKLİ TÜMAMİRAL GÜRDENİZ: ‘AÇIKÇA HAYDUTLUKTUR, SAVAŞ İLANININ ALT KADEMESİDİR’ için yorumlar kapalı
0