SON DAKİKA

TÜRK TEĞMEN’İN FOTOĞRAFINI PAYLAŞAN SURİYELİ VEKİL: ‘‘NEDEN EL KAİDE İÇİN ÖLÜME YOLLUYORSUNUZ?’’

Suriyeli bağımsız Milletvekili Fares Shebabi, 20 Şubat Perşembe günü Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybeden Tankçı Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları ve Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk’ün fotoğraflarını paylaştı ve, “Neden el Kaide uğruna ölmeleri için İdlib’e yolluyorsunuz” sorusunu sordu.

Bu haber 22 Şubat 2020 - 22:09 'de eklendi. Son Güncelleme22 Şubat 2020 - 23:37
Abone ol

Ahval News’te yer alan habere göre; Sosyal medya hesabından hayatını kaybeden askerlerin fotoğraflarını paylaşan Shebabi, “Neden bu adamları el Kaide için ölmeye İdlib’e yolluyorsunuz? Türk halkı bizim düşmanımız değil ancak Erdoğan düşmanımız. Bizimle savaşmaları için gönderdiği herkese karşı topraklarımızı savunacağız. Siz de aynısını yapardınız” ifadelerini kullandı.

Shebabi bir başka paylaşımında ise, hayatını kaybeden bir cihatçı militanın fotoğrafı ile yine Suriye rejim güçlerinin saldırısında yaşamını yitiren Fırıncıoğullar’nın fotoğraflarını yan yana paylaştı ve, “İnanın ya da inanmayın onlar, İdlib’de silah arkadaşıydı. İki Türk ordusu askeri ve bir Suudi el Kaide teröristi. Onlarla birlikte pek çoğu da öldürüldü. Erdoğan’ı durdurun!” çağrısı yaptı.

Türkiye, 20 Ocak’ta İdlib’e kapsamlı bir askeri harekat başlattı. AKP medyasına göre amaç, Serakib’i Suriye rejiminden geri almak. Türk ordu güçleri, bölgede hem Rusya, hem İranlı Şii milisler hem de Suriye rejim güçleri ile karşı karşıya.

Serakib, M4 ve M5 Otoyolu’nun kesiştiği noktada bulunuyor.

Kaynak: Ahval News

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!