SON DAKİKA

Türk kızı Hale: Dokuz ayda Google`dan iyisini yaparız.

Bu haber 23 Şubat 2018 - 22:45 'de eklendi. Son Güncelleme7 Mayıs 2018 - 02:32
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye Cumhuriyeti ve siyasi irade sahip çıksın ..

Google arama motorunun ulaştığı teknolojiyi Türkiye Cumhuriyeti adına daha ileriye taşırız.

Bunun için sadece destek gerekiyor. İki yıl içerisinde hallederiz .

Bu sözler Türk mühendis Hale Dönertaşlı`ya ait ..

Dönertaşlı şöyle devam ediyor . Parlamentohaber için yaptığı özel açıklamada.

” Olmaz demeyin! Nasıl 10 yıl önce İnternetin tüm dünyayı örümcek ağı gibi saracağı tahmin edilemiyorduysak, işte aynen öyle birçok oluşum kendi kararıyla doğup, büyüyüp başka diyarlara göç edebilir ve insanlığa düşen, bu süreci çaresizce izlemek.

Bunun için dişlinin çarkları dönmeye başladı bile, olayın baş kahramanı bindiği dalı fark etmeden kesen Mr. Donald Trump.

Atatürk'ün Katilleri

Trump’ın müslümanlara uyguladığı vize tutarsızlıkları, silikon vadisindeki bir çok projenin geri çekilmesine ya da yarım kalmasına sebep oldu. En basiti 6 ay süren bilişim projeleri, sürekli vize statüsü değişen mühendislerden oluşan ekipler tarafından tamamlanamadı. Sürekli değişen vize yasaları ve Müslüman antipatisi yüzünden, silikon vadisi direktör ve mühendisleri, tası tarağı toplayıp memleketi Hindistan’a döndü. Bu şekilde dönüş yapmak zorunda kalanlarla bir araya gelip kendi şirketlerini kuracaklar. Ürünlerini daha efektif pazarlamak için daha merkezi bir coğrafya arayışı içindeler.

Buna benzer birçok yönetici ve mühendis benzeri döngülerden geçiyor.

Böyle bir kaos içinde Türkiye’nin avantajı batıya en yakın müslüman ülke olması. Trump’ın kişlediği parlak müslüman beyinlerin soluğu burada alacağı yegane kara parçası. En son jenerasyon teknolojileri geliştiren, silikon vadisindeki topluluğun %40 nın da müslüman olduğu gerçeğini de söylemeden geçmeyelim. Bu kadar ezici çoğunluktaki bir kitlenin batıdan doğuya göçü Google gibi silikon vadisi devlerini tehdit etmiş olacak ki, Trump’a karşı dava açmışlar.

Bu şekilde silikon vadisini terketmek zorunda kalan mühendislerle irtibat halinde olan Google’un 7 yıldır mühendisi Dönertaşlı, Google’daki hakimiyeti ile, Trump’ın Müslümanlar üzerinde yarattığı batıdan doğuya olan beyin göçünü Türkiye’de toplayarak, Türk gençliğine yol gösterecek usta beyinlerden oluşan bir takım üzerinde çalışmakta.

Savunma sanayisinde kullanılmak üzere tasarlanan yeni nesil SDN teknolojisini, doktora tezi haline getiren Dönertaşlı, bu mimariyi ülkesine ve Türk gençliğine emanet etmek üzere ekip oluşturma faaliyetlerini yürütüyor. Henüz Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı tarafından destek görmemiş. Umarız bundan sonra sahip çıkılır ve desteklenir.

Dönertaşlı diyor ki ! Cumhuriyetin 100.Yılında Türk kadını olarak imza atmaya hazırız.

YAZARA AİT DĞER YAZILAR

Hüseyin Hakkı KAHVECİ
Hüseyin Hakkı Kahveci[email protected]
Hüseyin Hakkı Kahveci(Parlamento Haber Genel Yayın Yönetmeni) Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!