SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu: Gerginlik ve kavgalardan bıktık. Yeter artık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gerginlik ve kavgalardan bıktıklarını belirterek, ‘Yeter artık. Bu ülkede hangi görüşte

Bu haber 26 Kasım 2017 - 15:53 'de eklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gerginlik ve kavgalardan bıktıklarını belirterek, “Yeter artık. Bu ülkede hangi görüşte olursak olalım, bir arada kardeşçe yaşayabiliriz. Bağırmak ve çağırmakla ülkeler yönetilseydi, büyüyebilseydik vallahi biz şu anda dünyanın en gelişmiş ülkesi olurduk. Demek ki bu işler bağırmakla, kavga ederek olmuyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’nın Kemer ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret etti. Partililerle selamlaşan Kılıçdaroğlu’na Başkan Gül, kentin temsili anahtarını hediye etti. Belediye çıkışında halka seslenen Kılıçdaroğlu, dünyanın en güzel ilçelerinden birinde yaşadıklarını söyledi. Güzellikte ihtiyaç duydukları bir şey olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: “Huzur içinde yaşamak. Türkiye’de huzur içinde yaşamak istiyoruz. İster doğu, ister batıda, ister güney, ister kuzeyde yaşıyorsak huzur içinde olmalıyız. Görüşlerimiz farklı olabilir, kimliklerimiz farklı olabilir, yaşadığımız bölgeler farklı olabilir, ama bayrağımızın altında güzel vatanımızda huzur içinde yaşamak istiyoruz. Dertlerimiz de olabilir, afetler de yaşabiliriz. Ama huzur olduğu zaman dayanışma içinde bütün sıkıntıları aşabiliriz.”

“Ben size sadece ve sadece huzur vaat ediyorum” diye sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Ben size güzel bir Türkiye vaat ediyorum. Birlikte huzur içinde yaşayacağız. Bunun mücadelesini el birliğiyle vereceğiz. 2019’a az kaldı. Gerginlik ve kavgalardan bıktık. Yeter artık. Bu ülkede hangi görüşte olursak olalım, bir arada kardeşçe yaşayabiliriz. Bağırmak ve çağırmakla ülkeler yönetilseydi, büyüyebilseydik vallahi biz şu anda dünyanın en gelişmiş ülkesi olurduk. Demek ki bu işler bağırmakla, kavga ederek olmuyor. Bu işler başka ülkelere kafa tutarak olmuyor. Barış içinde yaşamak istiyoruz.”

KILIÇDAROĞLU FELAKET BÖLGESİNDE

Kılıçdaroğlu, 14 Kasım’da Antalya’nın Kumluca ile Finike ilçesinde oluşan hortum nedeniyle seraı ve evleri zarar görenleri de ziyaret etti. Kumluca’ya bağlı Beykonak ve Mavikent mahallelerinde çiftçilerle görüşen Kılıçdaroğlu, sorunları dinledi. Sera ve bahçeleri inceleyen Kılıçdaroğlu, sorunları TBMM’ye taşıyacaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler ardından felaketin yaşandığı ikinci büyük adres Finike’ye geçti. Burada yıkılan evleri inceleyen Kılıçdaroğlu, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Görülen doğal afeti yöre halkından dinlediğini belirten Kılıçdaroğlu, hasarın boyutunun büyük olduğunu söyledi.

TARIM SİGORTASI KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

kilicdaroglu-gerginlik-ve-kavgalardan-biktik-yeter-artik-391543-1.

Bu konuda bazı çalışmalar yapıldığını aktaran CHP Genel Başkanı, şöyle devam etti:

“Beklenen destek henüz tam gerçekleşmemiş. Turunçova’da 3 ev ciddi hasar görmüş durumda, bu evlerin onarımını biz yapacağız. Vatandaşlarımız kısa süre içinde evlerinde oturabilecek. Vatandaşın tarım sigortasından (TARSİM) büyük şikayeti var. Özellikle çiftçiler tarım sigortası yapmak istediklerini, vergi ödediklerini, arazilerinin kendilerine ait olduğunu ama yasal engeller nedeniyle sigortalarını ödeyemediklerini aktardı. Bu konuda özel bir çalışma başlatacağız. Çalışmaları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı’na aktaracağız. Sanırım Bakan da TARSİM’den kaynaklı bazı sorunlar olduğunu ifade etmişti. Zarar var, umarım zararın boyutları en kısa süre içinde telafi edilir.”

kilicdaroglu-gerginlik-ve-kavgalardan-biktik-yeter-artik-391545-1.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!