gıda

Gıdada koronavirüs salgını sürecinde başlayan fiyat artışları durdurulamıyor. Mutfaktaki yangın 36 aydır üst üste artmaya devam etti.
26.05.2023
Mutfaktaki Yangın Bitmedi: Son 36 Aydır Aralıksız Gıda Fiyatları Artıyor için yorumlar kapalı
2
Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü’nün danışmanı AKP’li Kemal Ayyıldız’ın oğlu ile damadının belediyeye gıda ve elektronik malzeme sattığı açığa çıktı. Ayrıca AKP yöneticisi Başgöze, belediyeye VIP hediye seti satmış.
07.04.2023
AKP’li Belediyeye Baba Kıyağı için yorumlar kapalı
8
İran'ın doğalgaz akışını kesmesiyle birlikte sanayide elektrik kesintisine gidilmişti. Yaşanan enerji krizi yine vatandaşı vuracak. Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği Başkanı Ebru Akdağ, krizin raflardaki ürün çeşitliliğinin azalmasına yol açıp gıda enflasyonunu tetikleyebileceğini söyledi.
27.01.2022
Doğalgaz Krizi: Gıda Fiyatları Artacak! için yorumlar kapalı
56
Enerjide yaşanan kriz, gıda sektörünü tehdit ediyor. Elektrik kesintilerinin gıda fiyatlarını artıracağından endişe edilirken, sektör muafiyet talebinde bulundu.
24.01.2022
Sanayide 3 Günlük Elektrik Kesintisi Başlıyor için yorumlar kapalı
4
Türkiye genelinde organize sanayi bölgelerinde üç gün süreyle uygulanacak elektrik kesintisi, gıda üretimini tehdit ederken fiyatları da artırabilir. Sektör temsilcileri, gıda üreticilerinin kesintilerden muaf tutulmasını istiyor.
23.01.2022
Gıda Sektöründen Uyarı: ‘Elektrik Kesintileri Fiyatları Artırabilir!’ için yorumlar kapalı
3
Doğalgaza bağlı olarak yapılacak elektrik kesintilere ilişkin konuşan Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar, "Üretim en az 3 gün duracak. Gıda tedariki ve turizm sekteye uğrayacak. Temel ihtiyaç maddelerine erişiminde sorunlar yaşanabilir" dedi.
22.01.2022
Sanayicilerden Elektrik Kesintisi Açıklaması: Gıda Tedariki Sekteye Uğrayacak için yorumlar kapalı
7
Türkiye'nin beyaz et ve yumurta sektöründe önde gelen firmalarından Keskinoğlu'nun yüzde 20'sini alarak adından söz ettiren Matlı Holding, gıda şirketlerinden Yörsan'ı da bünyesine dahil etti. 2019 yılında kayyum atanan ve hakkında iflas davası görülen Yörsan, icradan açık artırma usulü ile satıldı.
17.01.2022
Gıda Devi Yörsan, İcradan Satıldı! için yorumlar kapalı
7
Çin’de hükümetin yerel yönetimlere kış mevsiminde yeterli gıda arzını sağlanması için stoklarını artırma çağrısı yaptı.
02.11.2021
Çin Hükümetinden Halka Gıda Stoklarını Artırma Çağrısı için yorumlar kapalı
4
İngiltere'nin ardından ABD'yi de vuran krizde gıdadan otomotive tüm sektörlerde büyük bir panik baş gösterirken süpermarket zincirleri durumu örtbas etmek ve halkı panik havasından uzaklaştırmak için akıl almaz bir yönteme başvurdu.
24.10.2021
İngiltere’nin Ardından ABD’de Tedarik Krizi: Benzin İstasyonlarında Uzun Kuyruklar Oluştu, Marketlerde Raflar Boş Kaldı için yorumlar kapalı
2
İzmir’in Bornova ilçesinde 57. Topçu Tugayı’na bağlı Cemal Gürsel Kışlasında 20’ye yakın asker, yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle tedavi altına alındı.
26.09.2021
Cemal Gürsel Kışlası’nda 20’ye Yakın Asker ‘Gıda Zehirlenmesi’ Şüphesiyle Revire Kaldırıldı için yorumlar kapalı
46
İngiltere'de benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşurken, birçok istasyonda akaryakıt kalmadı.
26.09.2021
100 Bin Kamyon Şoförü Açığı Olan İngiltere, Gıda Krizi ile Karşı Karşıya Kaldı, Bazı İstasyonlarda Akaryakıt Kalmadı için yorumlar kapalı
5
Birleşmiş Milletler (BM) bünyesindeki Dünya Gıda Programı (WFP), Suriye'de 12,4 milyon insanın gıda erişimi konusunda sorun yaşadığını açıkladı. Bu sayı, geçen yıla kıyasla 4,5 milyon artış gösterdi.
26.06.2021
Dünya Gıda Programı: Suriye’de Yeni Bir Felaket Kapıda için yorumlar kapalı
0