Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Evrim Teorisi ‘tornavida’ ile örneklenirken: ‘Parlak beyinleri

Türkiye’de bilim adına ne varsa sistemli bir gerici saldırıyla karşı karşıyayken Erdoğan “Parlak beyinleri Batı’ya

Bu haber 11 Eylül 2017 - 11:03 'de eklendi.

TÜBİTAK ‘papaz eriğini imam eriğine çevirme’ gibi ilginç projelerle ilgilenirken, müfredattan çıkarılan Evrim Teorisi “tornavidaya inanıyor musunuz” mantığıyla açıklanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam dünyasının “en parlak beyinlerini Batı’ya kaptırdığı”ndan yakındı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’da Bağımsızlık Sarayı Genel Kurul Salonu’nda gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı 1. Bilim ve Teknoloji Zirvesi’nin açılış oturumunda konuştu.

‘Yüzde 55 okuma-yazma bilmiyor’
Konuşmasında İslam dünyasına “sitem” eden Erdoğan, “Bugün İslam dünyasındaki nüfusun yüzde 55’i okuma-yazma dahi bilmiyor. OECD ülkelerinde milli gelirden eğitime ayrılan payın ortalaması yüzde 5,2 iken bu oran İslam dünyasında yüzde 1’i dahi bulmuyor. En başarılı çocuklarımızı, en parlak beyinlerimizi Batılı kurumlara ve ülkelere kaptırıyoruz. Günümüzün en önemli güç kaynağı olan enformasyon ve bilgi teknolojileri konusunda üreten değil tüketen konumundayız” dedi.

‘Körfez krizi üzdü’
Körfez ülkeleri arasında yaşanan krize ilişkin konuşan Erdoğan, “Körfez bölgesinde yaşanan kriz hepimizi derinden üzmüştür” ifadelerini kullandı. Konuşmasında Myanmar’daki krize de değinen Erdoğan, “Bölgede yaşanan insani dramın önüne geçmek için Myanmar ve Bangladeş hükümetleri ile çalışmak istiyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, İsrail’in saldırılarıyla gündeme gelen Kudüs konusunda ise, “İlk kıblemiz Kudüs’ün ve Harem-i Şerif’in kutsiyetinin ihlal edilmesine de asla izin veremeyiz. Mescid-i Aksa’ya yönelik saygısızlıkların, tahriklerin ve provokasyonların önüne geçilmesi için çok daha kararlı bir tutum ortaya koymalıyız” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!