teknoloji

İstanbul, Eskişehir, Kastamonu ve Adıyaman'da bazı alanlar teknoloji geliştirme bölgesi olarak tespit edildi. Balıkesir ve Çankırı'da bazı bölgeler "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi. Kocaeli ve Erzurum'da bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kurulması kararı alındı. İşte Resmi Gazete'de...
30.12.2021
Resmi Gazete’de Yayımlandı! Boğaziçi Üniversitesi’ne Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü Kuruluyor için yorumlar kapalı
0
Makinaların hayatımıza girdiği ilk günden beri hız kesmeden devam eden bir teknolojik gelişimle karşı karşıyayız. Toplumsal hayat içerisinde insanların elinin değdiği her nesne makinalaşma ile karşı karşıyayken, teknolojinin gelişmesi ve yapay zekada devrimsel yeniliklerin yaşanması pek çok alanda değişimlere neden oldu. Bu alanlardan bir tanesi de savaşlar.
16.04.2021
ABD, Çin, Rusya ve Güney Kore Gibi Ülkeler Robot Ordularını Hazırlıyor için yorumlar kapalı
49
ABD yönetimi, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Moskova'ya yeni yaptırımlar açıkladı. Buna göre 10 Rus diplomatın sınır dışı edilmesinin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlar yaptırım listesine eklendi. Moskova’daki ABD Büyükelçisi, yeni yaptırımlarla ilgili olarak Rusya Dışişleri’ne çağrıldı.
15.04.2021
ABD’den Rusya’ya Yeni Yaptırımlar: Rus Diplomatlar Sınır Dışı Ediliyor için yorumlar kapalı
0
Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp desteğini keseceği telefonlara yenilerini ekledi.
10.12.2019
WHATSAPP KULLANICILARINA KÖTÜ HABER: ARTIK KULLANAMAYACAKLAR için yorumlar kapalı
1
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yaptığı açıklamada "Teknolojik gelişmelerin vatandaşlara sağlayacağı kolaylıklar ve sektör temsilcilerinin talepleri dikkate alınarak elektronik haberleşmeye ilişkin abonelik sözleşmeleri, artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek" dedi.
13.04.2019
ABONELİK SÖZLEŞMELERİ ARTIK E-DEVLET’TE YAPILABİLECEK için yorumlar kapalı
2
Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7.3 azaldı. En büyük daralma 'orta düşük teknoloji' ile imalat sanayinde gerçekleşti.
14.03.2019
SANAYİ ÜRETİMİ YÜZDE 7.3 AZALDI için yorumlar kapalı
0
Teknoloji, Eğlence ve Dizayn sözcüklerinin baş harflerinden adını alan TED konferanslarının gördüğü ilgi bütün dünyada artarak sürüyor. “Paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla anılan, insanları bu denli etkileyen 18 dakikalık TED konuşmaları internette 4 milyardan fazla izlendi. Carmine Gallo bu kitabında topluluk önünde konuşmanın 9 sırrını açıklıyor: 1) İçinizdeki Ustayı Çıkarın: Konunuzla...
25.02.2019
“TED GİBİ KONUŞ” için yorumlar kapalı
4
Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve gövde dolgu hacmi bakımından Türkiye'de 1. dünyada 6. sırada yer alan Atatürk Barajı, yapılan modernizasyon çalışmasıyla teknolojik olarak yenilendi.
16.02.2019
BARAJLARIN EFENDİSİ OLARAK NİTELENEN ATATÜRK BARAJI TEKNOLOJİK OLARAK YENİLENDİ için yorumlar kapalı
5
Statista araştırma şirketi uzmanları, şirketin Twitter hesabından elektromanyetik radyasyonun en yüksek seviyede olduğu akıllı telefonları açıkladı.
10.02.2019
STATİSTA UZMANLARINDAN AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
5
2018'in son ayında resmen kurulan Türkiye Uzay Ajansı ile ilgili ilk adımlar 18-19 Ocak'ta atılacak.
18.01.2019
TÜRKİYE UZAY AJANSI DÜĞMEYE BASTI için yorumlar kapalı
4
Antalya Bilim Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yerli ve Milli Teknolojide Aselsan' konulu konferansta konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, orduda aktif olarak kullanılan lazer silah teknolojisinden bahsetti. ASELSAN üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu konferansta konu alınan lazer silah sayesinde önemli bir mesafedeki hedef etkisiz hale getirilebiliyor.
04.12.2018
TSK’DAN LAZER TEKNOLOJİSİ! için yorumlar kapalı
8
Pentagon'un bünyesinde bulunan ve ABD ordusu için yeni teknolojiler üretmekle sorumlu, internetin yaratılışı evresinde de büyük rol oynayan Defense Advanced Research Projects Agency biriminin, bir böcek ordusu kurmak için çalışmalarda bulunduğu iddia edildi.
30.11.2018
PENTAGON’UN BİYOLOJİK AJANLAR PROJESİ: MÜTTEFİK BÖCEKLER için yorumlar kapalı
16