İslam

Ayasofya'nın baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, yeni anayasada laiklik ilkesinin yer almaması çağrısı yaptı.
10.02.2021
Ayasofya’nın Baş İmamından Anayasadan ‘Laiklik Çıkarılsın’ Çağrısı için yorumlar kapalı
1
MEB’in desteğiyle öğretmenler için hazırlanan Medeniyet Bilinci semineri EBA'da yayınlandı. İnsanlığın ortaya çıkışından günümüze kadar kısa bir medeniyet gelişimi, önemli olay ve kişilere de yer verilerek aktarılan seminerde Cumhuriyetin kuruluşuyla ilgili bölümde Atatürk'e ve Kurtuluş Savaşı'na yer verilmedi.
23.11.2020
MEB’DEN EBA’DA SKANDAL: ATATÜRK SANSÜRLENDİ için yorumlar kapalı
0
Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Kuala Lumpur Zirvesi'nde yaptığı konuşmada "Müslümanlar olarak bugün dünyanın saygısını kaybettik. Biz artık ne bilimin kaynağı, ne de insan medeniyetinin rol modeliyiz" ifadelerini kullandı.
19.12.2019
MALEZYA BAŞBAKANI MUHAMMED: MÜSLÜMANLAR OLARAK DÜNYANIN SAYGISINI KAYBETTİK için yorumlar kapalı
2
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Suriye'de 30-35 km. derinlikte kurulacak bir güvenli bölge, yalnızca Türkiye'yi değil bölgeyi de güvenceye kavuşturacaktır. Güvenli bölge, PKK-YPG'nin güvenliğini değil Türkiye'nin güvenliğini muhafaza etmelidir" dedi.
08.08.2019
BAHÇELİ’DEN GÜVENLİ BÖLGE AÇIKLAMASI: HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR, TÜRK VATANIDIR için yorumlar kapalı
0
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak "Bu vatan, ecdadımızın fethettiği vatanlar; bize vatan yapmışlar. Mustafa Kemal de kurtarmış. Bunu kurtarana nasıl düşman olacaksın yahu? Sevmemenin ne anlamı var? Yapılan ortada" dedi.
19.06.2019
CÜBBELİ AHMET ATATÜRK’E DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU için yorumlar kapalı
15
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "İslamda güncelleme değil, dilimizi, üslubumuzu değiştirmemiz lazım. Oysa ayet aynı ayet, hadis aynı hadis. Adamına göre konuşmamız gerekiyor" dedi.
02.06.2019
CÜBBELİ AHMET’TEN ‘KIZ EVLAT’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
52
Ülkelerin değerlerinin İslami kriterlere ne derece uyduğunu ölçen 'İslamilik Endeksi' sıralamasında Yeni Zelanda yine birinci oldu.
27.05.2019
İSLAMİLİK ENDEKSİNE GÖRE TÜRKİYE MÜSLÜMANLIKTA SINIFTA KALDI için yorumlar kapalı
3
Fransa’da Türk liseleri açma fikrine ‘İslamcı ideolojiyi ülkeye taşıyacağı’ gerekçesiyle sıcak bakmadıklarını söyleyen Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer’e Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa tepki gösterdi. Musa, açıklamalar için "kabul edilemez ve üzücü" dedi.
14.05.2019
BÜYÜKELÇİ FRANSIZ BAKANI ELEŞTİRDİ için yorumlar kapalı
0
Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Ey bir yerlere selam göndermek gayretine giren ezik ‘İslamcı’ kardeşim! Erdoğan’la veya AK Parti’nin icraatlarıyla bir sorunun varsa, eleştiri hakkını doğru niyetle ve doğru bir zeminde kullan" dedi.
11.05.2019
MEHMET METİNER’DEN ‘EZİK İSLAMCI KARDEŞİM’ TEPKİSİ! için yorumlar kapalı
0
Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam yerel seçimler sonrası YSK'nın verdiği kararları değerlendirdi. Cihangir İslam, "Şu anda aldığımız duyumlar seçimde aktif rol oynayan bazı bakanların YSK üyelerini aradığı şeklinde" dedi.
11.04.2019
SP’Lİ CİHANGİR İSLAM: ALDIĞIMIZ DUYUMLARA GÖRE BAZI BAKANLAR YSK’YI ARIYOR için yorumlar kapalı
1
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Biz, sadece kendi çeşmemizden, ampulümüzden, soframızdan değil, yeryüzünde halife olmanın sorumluluğunu taşımaktan mesulüz” diye konuştu.
20.03.2019
EMİNE ERDOĞAN: HALİFE OLMANIN SORUMLULUĞUNU TAŞIYORUZ için yorumlar kapalı
39
Mısır'da Sünni İslamın başlıca referans merkezi olarak görülen El Ezher Üniversitesi'nin rektörü Şeyh Ahmed El Tayyib, evliliklerde çok eşliliğin "kadınlar ve çocuklar için adaletsizlik yaratabildiği" uyarısında bulundu.
04.03.2019
ŞEYH EL TAYYİB’TEN ‘ÇOK EŞLİLİK’ ÇIKIŞI için yorumlar kapalı
1