tübitak

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre TÜBİTAK Başkanlığına Prof. Dr. Hasan Mandal atandı.
21.02.2022
Resmi Gazete’de Yayımlandı: TÜBİTAK Başkanlığına Prof. Dr. Hasan Mandal Atandı için yorumlar kapalı
15
TÜBİTAK'ın 30 Ekim 2020'de Ege Denizi'nde meydana gelen depremin ardından oluşturduğu Türkiye Deprem Platformu, çalışmalarına başlıyor. İlk deniz araştırma seferi yarın İzmir'den başlayacak. Ege Denizi'ndeki depremlerin ve fay hatlarının karakteristiği araştırılacak.
31.05.2021
TÜBİTAK’tan Ege Denizi’nde Deprem Araştırması için yorumlar kapalı
0
TÜBİTAK, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın yöneticisi olduğu T3 Vakfı ile birlikte düzenlediği Elektrikli Araç Yarışları’nın organizasyonu için yaklaşık 1 milyon TL harcadı.
18.08.2020
TÜBİTAK, ERDOĞAN’IN DAMADININ ORGANİZASYONU İÇİN 1 MİLYON TL HARCADI için yorumlar kapalı
0
TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.
07.07.2020
TÜBİTAK’IN GELİŞTİRDİĞİ UÇAK BOMBASI SARB-83 GÖREVE HAZIR için yorumlar kapalı
11
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, "Klinik öncesi aşamaları ilaç için bu yaz aylarında belki daha da erken üretme noktasında olacağız. Aşı çalışmalarında ise 9 aylık bir zaman dilimi içinde klinik öncesi aşama tamamlanacak" dedi.
26.04.2020
TÜBİTAK COVID-19 AŞISI İÇİN TARİH VERDİ için yorumlar kapalı
1
Millî Savunma Bakanlığı (MSB) Sözcüsü Yarbay Şebnem Aktop, TSK’nın koronavirüse karşı ilaç üretimi için TÜBİTAK’a başvurduğunu belirterek, solunum cihazı prototipinin ise hazır olduğu açıkladı.
19.04.2020
TSK’DAN COVID-19 İLACI ÜRETİMİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
1
Koronavirüs tedavisi üzerinde çalışma yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, “Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi. Bakan Varank’ın sorusu üzerine Prof. Dr. Ercüment Ovalı, “Aslında bu çok klasik bir tedavi, gerçekten işe yarayabilir. Ama yüzde yüz mü, bu sorunun cevabını önümüzdeki...
03.04.2020
PROF. DR. OVALI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA: ŞU AN ELİMİZDEKİ EN ETKİLİ TEDAVİ için yorumlar kapalı
2
TÜBİTAK ve GATA (Sağlık Bilimleri Üniversitesi) personeline yönelik yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 26'sı aktif görevde 53 kişi hakkında gözaltı kararı verildi, 39'u gözaltına alındı.
04.02.2020
DALGA DALGA GÖZALTILAR DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
2
Ermenekli bilim adamı Doç.İnanç Kanık gururumuz oldu.Ermenek'in Güneyyurt Kasabasından olan kanık ÖDTÜ mezunu.ABD ve bir çok ülken teklif almasına rağmen gitmeyen ve Türkiye'de çalışmalarına devam eden Kanık Karaman'ın yetiştirdiği bilim adamlarından.
13.01.2020
ERMENEK’Lİ BİLİM ADAMINDAN DÜNYANIN İLK OTONOM DRONU için yorumlar kapalı
5
Dünya Melek yatırımcılar Forumu – WBAF (World Business Angels İnvestment Forum) dünya çapında daha fazla iş ve daha fazla sosyal adalet sağlama hedefiyle, işletmelerin başlangıcından büyümesine, finansmana erişimi kolaylaştırmayı amaçlayan uluslararası bir organizasyon olup, dünyanın ekonomik kalkınmasını güçlendirmek için, yenilikçiler, girişimciler ve KOBİ’ler için finansal araçlar yaratarak  küresel işbirliği yapma...
06.01.2020
DÜNYA MELEK YATIRIMCILAR FORUMU için yorumlar kapalı
0
Göktuğ Projesi kapsamında geliştirilen Bozdoğan Füzesi, 2020 yılında uçaktan test atışlarının tamamlanmasından sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine girecek.
26.11.2019
GÖKTUĞ PROJESİ KAPSAMINDA GELİŞTİRİLEN BOZDOĞAN FÜZESİ için yorumlar kapalı
8
"Yapılması gereken kaynak dağılımını düzenlemek"
19.08.2019
DÜNYA BANKASI’NDAN TÜRKİYE’YE ÖNEMLİ UYARILAR için yorumlar kapalı
0