Kadınlar

Diyanet Başkanlık Müşaviri Zeki Sayar, "Hanımefendilerin, eğer yanlarında oğlu, kocası gibi bir mahremi yoksa, İslami ölçülere göre 90 kilometre ve daha fazla bir sefer mesafesine yalnız gitmeleri caiz, uygun değil" dedi.
29.12.2022
Diyanet Başkanlık Müşaviri Sayar: ”Hanımefendilerin, İslami Ölçülere Göre 90 Kilometre ve Daha Fazla Bir Sefer Mesafesine Yalnız Gitmeleri Caiz Değil”  için yorumlar kapalı
43
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Diyanet TV’deki programında kadınları hedef aldı.
07.09.2022
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, Kadınları Hedef Aldı için yorumlar kapalı
15
Trabzon’da bir öğretmen sosyal medya hesabından kadınları hedef alan paylaşımda bulundu.
29.07.2022
Trabzon’da Din ‘Öğretmeni’ Kadınları Hedef Aldı için yorumlar kapalı
6
Tekirdağ'da meydana geldiği iddia edilen olayda, bir mağazada kadınları izinsiz olarak videoya çektiği belirtilen şahıs çevredeki vatandaşlar tarafından tekme tokat dövüldü..
10.05.2022
Tekirdağ’da Kadınları Videoya Çeken Yabancı Uyruklu Bir Şahıs, Tekme Tokat Dövüldü için yorumlar kapalı
46
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 10. güne girildi. Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Rus askerleri için şok bir iddiada bulundu. Kuleba, Rusya'nın ele geçirdiği bölgelerde kadınlara tecavüz ettiğini ileri sürdü.
05.03.2022
Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: “Rus Askerleri, Kadınlara Tecavüz Ediyor!” için yorumlar kapalı
38
Bursa’da AKP’li Osmangazi Belediyesi’nin 12 Eylül dönemine çıkarılan yönetmeliğe dayanarak “kadın personelin etek boyunun dizi aşması, yırtmaçlı olması, kolsuz ve yakası çok açık kıyafet giymesini” yasaklandı. Erkek personele ise tıraş zorunluluğu getirildi.
14.01.2022
AKP’li Osmangazi Belediyesi, 12 Eylül Yönetmeliğini Uyguladı! Kadınların Giyimine Böyle Müdahale Ettiler için yorumlar kapalı
41
Afganistan'ı ele geçiren dinci terör örgütü Taliban, ülkedeki kadınlara hayatı zindan etmeye devam ediyor.
08.09.2021
Taliban, Kadınlar için Kriket ve Benzeri Sporları Yasaklayacak için yorumlar kapalı
6
Terör örgütü Taliban'ın Sözcüsü Zabihullah Mücahid, The New York Times (NYT) gazetesine açıklamalar yaptı. Mücahid, müziğin yasak olduğunu belirterek, kadınların tek başına 2 günden uzun yolculuk yapamayacağını söyledi.
26.08.2021
Taliban Sözcüsü Açıkladı: Müzik Yasak; Kadınlar Uzun Yolculuklara Bir Erkek Eşlik Etmeden Çıkamayacak için yorumlar kapalı
0
İktidar yanlısı Yeni Akit'in yazarı Ali Karahasanoğlu, kadınları hedef aldığı bugünkü yazısında, "Kadınlar bara-meyhaneye gittikçe, kadın cinayeti artıyor... Son 8 yıllık uygulama, bunu ispatlıyor” ifadelerini kullandı.
09.03.2021
Akit Yazarı Karahasanoğlu’ndan Skandal Sözler: ‘Kadınlar Bara-Meyhaneye Gittikçe, Kadın Cinayeti Artıyor’ için yorumlar kapalı
2
İtalya parlamentosunda konuşan aşı karşıtı bir vekil, Microsoft kurucusunun zorunlu koronavirüs aşısı getirerek dünyayı kontrolüne alacağını öne sürdü. Popülist vekil, yargıç kökenli başbakana "Bill Gates telefon ettiğinde kendisini doğrudan insanlığa karşı suç işlemekten Uluslararası Ceza Mehkemesine sevk edin" diye seslendi.
19.05.2020
İTALYAN MİLLETVEKİLİ, BILL GATES’İN TUTUKLANMASINI TALEP ETTİ için yorumlar kapalı
2
MEB’in “milli ve manevi değerlerimize uygun bir ahlak anlayışı” iddiasıyla düzenlediği ‘Ahlak Kongresi’ AKP kongresine döndürüldü. Kongrede kadınlara yer verilmezken, kongreye katılan isimler Saray çevresinden seçildi.
15.02.2020
MEB’DEN ‘AHLAK’ KONGRESİ: KADINLARA YER VERİLMEDİ, İLAHİYATÇI KADROLAR GÖREVLENDİRİLDİ için yorumlar kapalı
0
Gerici Ali İhsan Şenocak, bu defa yine kız çocuklarını ve kadınları hedef aldı.
04.05.2019
GERİCİ ALİ İHSAN ŞENOCAK, YİNE KADINLARI VE KIZ ÇOCUKLARINI HEDEF ALDI için yorumlar kapalı
0