SON DAKİKA

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, Kadınları Hedef Aldı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Diyanet TV’deki programında kadınları hedef aldı.

Bu haber 07 Eylül 2022 - 19:10 'de eklendi.
Abone ol

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın aktardığı habere göre bir süredir dozunu artıran açıklamalara bir yenisi daha eklendi.

İŞLİYEN, KADINLARIN GİYİMLERİNİ ELEŞTİRDİ

4-6 Yaş Kuran kurslarını “okulöncesi eğitim” olarak nitelendiren, yağ kuyrukları nedeniyle yurttaşları suçlayan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Hacı Bayram Veli Camisi’nde kürsüden yaptığı konuşmaların “Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsü’nden” adıyla yayınlandığı Diyanet TV’deki programında, kadınların giyimlerini eleştirdi.

”DÜĞÜN SALONUNA GİRERKEN AÇIL DİYE EMİR Mİ VERDİ?”

Düğünleri konu alan İşliyen, “Salona bir giriyorum, hanım kardeşlerimiz bana kızmasınlar, sanki giyecek elbise yok, perişan. Niye böylesiniz? Allah, camiye girerken örtün, düğün salonuna girerken açıl diye bir emir mi verdi?” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İŞLİYEN, ERKEKLERE ÇAĞRI YAPTI

Kadınların kendi iradelerini hiçe sayıp erkeklere de çağrı yapan İşliyen, “Babalar, abiler, kocalar; bu konuda eşlerimize, kızlarımıza telkinde bulunmamız, nasihat etmemiz, yönlendirmemiz gerekmiyor mu? Bir Müslümanca duruş gerekli. Bütün örtüleri açmış, sınırları ihlal etmiş, haramları işlemeye başlamış. Bir Müslüman bunu yapamaz. Hayat tarzımız kitaba uygun olmalı. Düğünlerimiz, eğlencelerimiz kitaba uygun olmalı” ifadelerini kullandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR