SON DAKİKA

Trabzon’da Din ‘Öğretmeni’ Kadınları Hedef Aldı

Trabzon’da bir öğretmen sosyal medya hesabından kadınları hedef alan paylaşımda bulundu.

Bu haber 29 Temmuz 2022 - 19:25 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü’den Elif Çavuş’un haberine göre, Trabzon’da bir ortaokulda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Muhammet Şafak, sosyal medya hesabından Mehmet Akif Ersoy’dan alıntı yaparak kadınlarla ilgili tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Din öğretmeni Şafak’ın, “Mehmet Akif’e kadınların durumunu sormuşlar.

Akif de şöyle cevap vermiş:

“Eskiden dışarı çıkaramıyorduk şimdi ise içeri girmiyorlar” Bende bugün diyorum ki: Eskiden kadınlar, erkekler yüzünden dışarı çıkamıyorlardı, şimdi ise erkekler, kadınlar yüzünden dışarı çıkamaz hale gelmektedir” şeklindeki ifadelerine Eğitim İş Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü basın açıklaması yoluyla tepki gösterdi.

“İKTİDAR YÖNLENDİRMELERİ SONUCUDUR”

Trabzon’un son dönemlerde ilim ve bilim mirasına aykırı pek çok söylem ve eylemle gündeme geldiğini ifade eden Özlü, “Medeniyet ve cumhuriyet karakterimize tamamen zıt düşünce, söylem ve eylemler elbette ki ülkemizin uzun bir süredir maruz kaldığı iktidar yönlendirmeleri sonucudur” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Şafak’ın paylaşımının düşünce ve eylem noktasında öğretmenlik mesleğin hiçbir özelliğini taşımadığını ifade eden Özlü, “Erkekler neden kadınlar yüzünden dışarı çıkamasın?, Kadınlar size ne yapıyor?, Kadınlara karşı kendinizi savunmasız mı hissediyorsunuz? Öyleyse neden?, Kişilerin zaaflarının bedelini neden diğer kadınlar ödesin?, Kişilerin zaafları üzerinden hedef aldığınız aslında Cumhuriyet midir?” diye sordu.

KADIN BEYANINA ‘ZULÜM’ DEDİ

Din öğretmeni Şafak, daha önce de bir paylaşımında “Kadının Beyanı Esastır” ilkesine atıfta bulunarak “Kadının tek taraflı beyanı ile yargıya varılması, erkekleri kadının iki dudağına teslim etmek, adil olmadığı gibi üstüne birde zulümdür!” ifadelerine yer verdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR