SON DAKİKA

Erdoğan’ın iftihar ettiği tablodan eser yok; kongrelerde

AKP’de kongre süreci devam ederken, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iftihar ettiği o tablodan eser kalmadı; parti

Bu haber 11 Eylül 2017 - 14:43 'de eklendi. Son Güncelleme12 Eylül 2017 - 22:35
Abone ol

AKP’de kongre süreci devam ederken, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iftihar ettiği o tablodan eser kalmadı; parti kongrelerinde kavga eksik olmuyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diğer partilerin kongrelerine işaret ederek “Dünyanın hiçbir ülkesinde bu formatta bir siyasi parti yok bunu biliniz. Allah’a hamdolsun bizim kongrelerimizde sandalyeler havalarda uçuşmuyor. Bizim kongrelerimizde yumruklar konuşmuyor” diyerek iftihar ettiği o tablodan eser kalmadı. AKP’nin kongre sürecinde kavga eksik olmuyor. Haymana, Dalaman kongrelerinden sonra Terme’de de kavga çıktı. Korumaları Sağlık Bakanı’nı salondan kaçırmak zorunda kaldı.

ANKARA’DA KAVGA

Ankara’nın Haymana İlçesi’nde, AKP’nin 6. Olağan İlçe Kongresinde başkan adayları ve delegeleri arasında yaşanan tartışmalar sonucu gergin anlar yaşandı. Partinin Haymana kurucusu Hacı Aysu yaptığı konuşmada partisinden istifa ettiğini açıkladı. AKP İl Başkanı Nedim Yamalı ve Divan Heyeti, dışarıdaki AKP’liler tarafından sloganlar eşliğinde protesto edilip, ‘yuh’ çekildi.

Delegeler, İl Başkanı Nedim Yamalı’nın üzerine delege kartını fırlatıp, ‘yapacağınız kongre batsın. Siz bizim kucağımıza geleceksiniz. Bunun hesabını Haymanalı size soracak’ demesi dikkat çekti. Bazı aday ve delegelerin çekildiği kongrede, Kandemir tek liste ile seçime girdi ve yeniden 3 yıllığına AKP Haymana İlçe Başkanı seçildi.

MUĞLA’DA SLOGANLARLA PROTESTO ETTİLER

AKP’nin Dalaman’da yapılan 6. Olağan Kongresi’nde tek liste ortalığı karıştırdı. Adaylardan Muhammet Karakuş tek liste ile seçime girdi. Bunun üzerine diğer adayın yok sayıldığını belirten partililer salonu terk etti. “Tayyip Erdoğan duysun, Binali Yıldırım duysun” sloganları atan diğer aday Habil Uslu taraftarları kongreye itiraz ederek sandığa gidilmesini istediler.

Kongreyi terk eden öfkeli partililer “Ak parti bitmiştir Dalaman’da arkadaşlar. Milletvekilleri gelsin açıklama yapsınlar.” şeklinde bağırırken, “Kime sahip çıktınız kimseye sahip çıkmadınız. Yazıklar olsun” dediler. AKP Muğla Teşkilat Başkanı Şadi Pirci’yi kongre binası önüne çağıran öfkeli partililer “senin il başkanın ‘tek aday olarak seçime gideceğim’ dedi. Tek adam listesinin hesabını ver” dediler. Bunun üzerine teşkilat başkanı sessiz kaldı. Bu arada kongreye katılan AKP Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk ise kimseye görünmeden kongreyi terk etti.

SAMSUN: KORUMALAR SAĞLIK BAKANI’NI SALONDAN KAÇIRDI

AKP’de, Dalaman ve Haymana ilçe kongrelerinin ardından basına kapalı yapılan, Samsun AKP Terme İlçe kongresinde de kavga çıktı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı korumalar salondan kaçırmak zorunda kaldı. AKP Terme 6. Olağan İlçe Kongresi, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AKP Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, AKP Genel Merkez İl Koordinatörü ve 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Edinilen bilgiye göre, kongreye genel merkezin belirlediği adayın yanında bir de alternatif bir aday çıktı. Divan Başkanı alternatif başkan adayının listesini kabul etmeyince salonda kavga çıktı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kongre Divan Başkanı ve İl Koordinatörü 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, genel merkezin adayı Ali Kılıç’ın karşısına aday olarak çıkan Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hacı Bilal Aslan’ın listesini kabul etmedi. Kongrenin ardından salonda olaylar çıktı.

Aslan’ı destekleyen partililer listenin kabul edilmemesi üzerine tepkilerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a da gösterdi. Kavganın büyümesi üzerine Bakan Demircan korumalar tarafından apar topar salondan kaçırıldı.

 

 

 

Erdoğan AKP 4. Olağan Kongre sürecinde şu ifadeleri kullanmıştı: “Diğer partilerin demokrasi gibi dertleri yok. Demokraside dünyada örnek parti AK Parti’dir bunu biliniz. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu formatta bir siyasi parti de yok bunu da biliniz. Kongrelerimiz, demokrasi, dayanışma havasında, kardeşlik hukuku çerçevesinde tek tek tamamlanıyor. Allah’a hamdolsun bizim kongrelerimizde sandalyeler havalarda uçuşmuyor. Bizim kongrelerimizde yumruklar konuşmuyor. Bizim kongrelerimizde hırs davanın önüne asla geçmiyor ve geçmemeli. Biz istişareye dayalı tüm çalışmalarımızı en güzel şekliyle aramızda yaparak zaten olgunluğumuzu ortaya koyuyoruz. Çünkü biz bütün teşkilat olarak çok ama çok önemli bir ilkeyle hareket ediyoruz. Bu makamlar bize milletimizin emanetidir. Biz bu makamlara millete hizmet için getirildik. Makam bize bir şey katmayacak; tam tersine biz makama bir şeyler katacağız, biz makama kazandıracağız. Kardeşlerim hiçbir zaman ‘ben’ demedik. Her zaman ‘biz’ demedik. Allah’ın izniyle hırsı, enaniyeti, senlik-benlik kavgasını yanımıza yaklaştırmadan, biz millete hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bizim için esas olan milletin rızasıdır, milletin hayır duasıdır. Benliğimizi, nefsimizi, enaniyetimizi gerekirse ayaklar altına alacak; milletin huzurunda el pençe divan duracağız. Milletimizden aldığımız güçle diklenmeden dik duracağız.”

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!