SON DAKİKA

Demirtaş, ‘Soylu’ya hakaret’ten beraat etti!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada

Bu haber 17 Ocak 2018 - 17:25 'de eklendi. 63

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Demirtaş, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde yaptığı bir konuşmada dönemin Çalışma Bakanı Süleyman Soylu’ya dönük hakaret suçlaması nedeniyle yargılandı.

İKİNCİ DURUŞMA

Bu duruşmanın hemen ardından 10 Ekim Barış Mitingine yapılan bombalı saldırıdan sonra Demirtaş’ın bir konuşmasıyla ilgili açılan davanın görülmesine başlandı.

SALONA 92 KİŞİ ALINDI; OTOBÜSLER BAĞLANDI

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, hakkındaki 2 ayrı dava için Edirne’den Ankara’ya getirildi. Dün akşam saat 19.00 civarında Ankara’ya getirilen Demirtaş, geceyi Sincan Cezaevinde geçirdi. Demirtaş’ın duruşmasına, ‘salonun küçük olduğu’ gerekçesiyle sadece 92 kişi alındı.

Demirtaş’ın duruşmalarını takip etmek isteyenler için Vedat Dolukay Parkı’ndan kalkacak olan otobüsler polislerce engellenerek bağlandı. Demirtaş’ın duruşmasını gerekçe gösteren Ankara Valiliği ise yaptığı yazılı açıklamada, il genelinde umuma açık alanlarda her türlü toplanma, yürüyüş, oturma eylemi, anma toplantısı ve benzeri eylemlerini, bugün için yasaklamıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın