SON DAKİKA

’10 MHP’li vekil, istifaya hazırlanıyor’ iddiası

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, birbiri ardına gelen istifalar sonrasında MHP’nin seçim barajını geçemeyeceğini gören

Bu haber 17 Kasım 2017 - 12:05 'de eklendi.

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, birbiri ardına gelen istifalar sonrasında MHP’nin seçim barajını geçemeyeceğini gören yaklaşık 10 milletvekilinin istifa etmeye hazırlandığını ileri sürdü. Önkibar, MHP’den istifa edeceğini iddia ettiği milletvekillerinin bazılarının AKP’ye, bazılarının ise İyi Parti’ye geçeceğini, bir ismin de CHP’ye geçme ihtimalinin olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajına ilişkin olarak “Yüzde 10’a çekilsin” demesinin ardından “MHP’nin barajı geçemeyeceği için böyle bir talepte bulunduğu” yorumu yapılmıştı.

Sabahattin Önkibar’ın “MHP’de 10 milletvekili istifa eşiğinde!” başlığıyla (17 Kasım 2017) yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bahçeli’nin baraj insin diyerek neden AKP’ye yakarıp şirinlik yaptığı belli oldu.

Kulisteki fısıltılara göre MHP Meclis grubu kaynıyor.

Partilerinin yüzde 10 barajı asla aşamayacağını gören pek çok milletvekili istifa eşiğinde ki bu sayının 10 cıvarında olduğu ifade ediliyor.

Peki MHP’den kopacak vekiller nereye mi kapağı atar?

Söylentilere göre bazıları AKP’ye, bazıları İyi Parti’ye, bir isim de CHP’ye geçebilirmiş.

İşte bunu gören Bahçeli, barajın inmesi ve AKP ile seçim ittifakı argümanları ile partisindeki istifaların önüne geçmeye çalışıyormuş.

Gelelim Erdoğan’ın ne yapacağına?

Tayyip bey bu aralar birden MHP ve Bahçeli kapısını kapatmaz, lakin onunla asla kader birliği noktasında olmaz. Zira anketler elinde ve Bahçeli’nin tabanda tükendiğini görüyor… Melih Gökçek ve Kadir Topbaş’ı bile kapıya koyan Erdoğan’dan hiç kimse Bahçeli’yi vefa gösterir diye ummasın ki dün yazdık Tayyip-Bahçeli ittifak görüntüsü oy kazandırmak bir yana, Erdoğan’a Kürt oylarını kaybettiriyor.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!