SON DAKİKA

Yıldırım’dan Bülent Tezcan’a 20 bin liralık dava

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hakkında, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla

Bu haber 17 Kasım 2017 - 14:59 'de eklendi.

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’a 20 bin liralık dava açtı. Yıldırım’ın avukatı aracılığıyla Anadolu 23. Asliye Hukuk Mahkemesine sunulan dava dilekçesinde, Tezcan’ın 15 Kasım’da düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmalara yer verildi.

CHP'li Tezcan: Off-shore'cu Başbakan hakkında gensoru önergesi vereceğiz CHP’li Tezcan: Off-shore’cu Başbakan hakkında gensoru önergesi vereceğiz

Tezcan’ın, basın toplantısını daha sonra şahsi Twitter hesabı üzerinden de paylaştığı belirtilen dilekçede, davalının tüm bu beyanlarının daha sonra Cumhuriyet gazetesince haber yapıldığı kaydedildi.

Dilekçede, Bülent Tezcan’ın açıklamalarında “Başbakanın araştırılmasını parmak hesabıyla önlediği”, “11 yıldır hükümet görevini yerine getirmediği”, “Yine bu şirketler vasıtası ile vergi kaçırdığını”, “off-shore şirket açmış olması sebebi ile meşru davranmadığı” gibi belgelerle Yıldırım’a “hakaret ve iftira edildiği” öne sürüldü. Bu iddialarla Yıldırım’ın kişilik haklarının ihlal edildiği ileri sürülen dilekçede, bu tür haberlerin muhalefet cephesince kamuoyunda bir sansasyon yaratmak amacı ile sıklıkla yapıldığı iddia edildi.

Başbakan Yıldırım’ın, siyasete atılmadan önce de ticaret ile uğraştığı kaydedilen dilekçede, “Siyasete atılmasından sonra ise artık ticari işlerini çocuklarına devretmiş ve bu aşamadan sonra ticaret ile bir ilgisi kalmamıştır. Hatta siyasetten önce ticaret ile uğraştığı dönemlerde dahi Malta’da kayıtlı ne off-shore ne de başka nevide bir şirketi bulunmamıştır. Cumhuriyet gazetesinde yapılan haberde dahi müvekkilin değil çocuklarının şirketi bulunduğu iddia edilmesine rağmen davalı, sanki müvekkilimiz ticaret ile uğraşıyor, vergi kaçırıyor, kara para aklıyor, usulsüz işlemler yapıyor gibi itham, isnatlarda, hakaret ve iftiralarda bulunmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Dilekçede, Tezcan hakkında 20 bin lira manevi tazminat talep edildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!