SON DAKİKA

Yıldırım: Yarın kara unsurları devreye girecek

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satırbaşları; Belirlenen hedefler neredeyse tamamına yakını tahrip edilmiş ve hava unsurlarımız vazifelerini tamamlayarak üslerine dönmüştür.

Bu haber 20 Ocak 2018 - 22:24 'de eklendi. 55

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satırbaşları;

  • Belirlenen hedefler neredeyse tamamına yakını tahrip edilmiş ve hava unsurlarımız vazifelerini tamamlayarak üslerine dönmüştür. Topçu ateşi ile alanın yumuşatılması faaliyetleri halen devam etmektedir. Ayrıca yarın itibariyle gelişmelere göre kara unsurlarımız da gerekli faaliyetleri icra edecektir. Mehmetçiğin yanısıra Özgür Suriye Ordusu’ndan da katılım var.

Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. pic.twitter.com/iLq5dMZnCI

— T.C. Başbakanlık (@TC_Basbakan) 20 January 2018

  • ​Hedef asla ve asla Suriye’nin toprak bütünlüğüne halel getirmek değildir. Son 3 yıl içinde ülkemize ve Fırat Kalkanı sahasına yapılan tacizler ve buradaki kayıtlar ve ayrıca sınırda yaşayan sivillere yönelik ataklar terör faaliyetlerini ortadan kaldırmaktır.
  • Bunun yanı sıra da Afrin’de yaşayan Arap, Kürt ve Türkmen kardeşlerimizin terör örgütlerinin baskı ve zulmünden kurtarmak harekatın önemli hedeflerinden biri.

‘KÜRTLERİ YOK ETMEYE YÖNELİK OLDUĞU YÖNÜNDE KARA PROPAGANDALAR’

  • Son üç yıldan beri bölgede terör örgütünün adeta zulüm seviyesi o kadar artmıştır ki 350 bin insan bölgeden göç etmek zorunda kalmıştır ve ülkemize 350 bin Kürt kardeşimiz gelip canlarını kurtararak burada yerleşmiştir. Dolayısıyla terör örgütünün ‘Afrin’de Kürtleri yok etmeye yönelik bir operasyon yapılıyor’ gibi kara propagandalarının asla ve asla gerçekle alakası yoktur. Yapılan operasyon, Kürtleri de Arapları da masum insanları da bu eli kanlı, bölücü terör örgütünün zulmünden kurtarmaktır.

BAHÇELİ: ADI DAHİ ANLAMLIDIR

MHP Genel Başkanı Bahçeli ise operasyonla ilgili şunları söyledi:

“Bu operasyon çok yönlü değerlendirildiği vakit çok önemli bir operasyondur. Adı dahi anlamlıdır, kapsamı dahi anlamlıdır. Bir yönüyle diplomasi, bir yönüyle Silahlı Kuvvetler, bir yönüyle de kamuoyunun oluşturulması konusunda iyi planlanmış bir operasyon olduğu dikkat çekmektedir.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın