SON DAKİKA

Yıldırım: Trump, işi zıvanadan çıkarmış görünüyor

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs oylamasına yönelik tehdit içeren için, ‘ABD Başkanı işi zıvanadan

Bu haber 21 Aralık 2017 - 13:29 'de eklendi.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs oylamasına yönelik tehdit içeren için, “ABD Başkanı işi zıvanadan çıkarmış görünüyor. Her ülke egemendir, bağımsız karar verecek yetkinliğe sahiptir” dedi.

Sputnik’in aktardığı habere göre, Başbakan Binali Yıldırım, mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) yaptığı konuşmada ABD Başkanı Donald Trump’ın BM Genel Kurulu’nda yapılacak olan oylama öncesi tehditkar sözlerine tepki gösterdi.

Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

“BM Güvenlik Konseyi’nde yapılan oylamada 14 Güvenlik Konseyi üyesinin yanında Amerika yalnız kalmış ve son çare olarak Genel Kurul’da Amerika aleyhine oy verecekleri tehdit edecek noktaya kadar gelmişlerdir. ‘Eğer Amerika’nın aleyhinde oy verirseniz size mali yardım yapmayız, para vermeyiz, ayağınızı denk alın’ diyecek kadar işi zıvanasından Amerikan Başkanı çıkarmış gözüküyor.”

‘BÜYÜME ORANI TESADÜF DEĞİL’

Yıldırım, Türkiye’nin 3. çeyrek büyüme rakamıyla ilgili olarak da şu değerlendirmede bulundu:

“Üçüncü çeyrek büyümemiz dünyada bir rekor oldu, yüzde 11,1. Bu, hiçbir ülkede gerçekleşmeyen bir şey. Ülkemizde de son 6 yılda yakalanan en büyük büyüme oranı. Bu büyüme oranının tesadüfi olmadığını da ifade etmek isterim. Bazıları bunu da tabii sulandırmaya çalışıyorlar ama ne yaparsa yapsınlar, bu büyümenin arkasında güçlü bankacılık sistemi var, sağlıklı kamu maliyesi var, dinamik genç nüfus yapısı var, iş yapımına uygun birikim ve kültür var, mali teşvikler var.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!