SON DAKİKA

Siyasetin gündeminde Abdullah Gül var

KHK çıkışıyla siyasi gündemin merkezine yerleşen Abdullah Gül’le ilgili tartışmalar devam ediyor. AKP cephesi Gül’e sert yanıt

Bu haber 04 Ocak 2018 - 9:09 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

‘Terör olayları ve darbe girişimlerini bastırmak yönünde hareket eden sivillere’ yargı kalkanı getiren 696 sayılı KHK’ye eleştirisi ardından siyaset gündeminin merkezine oturan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le ilgili tartışmalar sürüyor. AKP cephesinden Gül’e yanıt veren isimlere Mustafa Elitaş da eklenirken ANAP ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den de Gül ile ilgili açıklamalar geldi.

Elitaş’tan sert yanıt
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, memleketi Kayseri’de partisinin Sarız ilçesinde ilçe merkezini ziyareti sırasında açıklamalarda bulundu. Elitaş, tartışmaya sebep olan 696 sayılı KHK’ye eleştiriler getiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ismini vermeden “Bakın fitne fesat aldı başını gidiyor. Dostlarımız da maalesef artık televizyon yoluyla sosyal medya yoluyla bizimle haberleşmeye başlıyorlar. Gönül ister ki varsa bizimle açarsınız konuşursunuz. ’Burada bir şey var, benim tereddütlerim var’ diye ifade edersiniz. Evin içindeki bir meseleyi ailenin parçasıysan, ailenin bir üyesiysen aileyle ilgili meseleyi ortaklıkta konuşmayacaksın. Bu doğru değil” dedi.

ANAP görüşmeyi doğruladı
Abdullah Gül’e görüşme yapıldığı iddia edilen Anavatan Partisi’nden de konuyla ilgili açıklama geldi. Görüşmeyi doğrulayan ANAP, ‘ittifak’ ve ‘işbirliği’ iddialarını ise yalanladı. Partiden yapılan açıklamada, ülke sorunlarıyla ilgili olarak diyalog ortamının oluşturulması adına bu tür görüşmeler yapıldığı belirtilerek, “Bu görüşmelerin hiçbirinde ne bir katılım ne bir ittifak ne de işbirliği gündeme gelmemiştir” denildi. Parti, “Anavatan Partisi ne herhangi bir kişi veya kurumun arka bahçesidir ne de herhangi bir kişi veya kurum için ‘elde var bir’dir” ifadelerini kullandı.

Akşener iddiayı yalanladı
İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Akşener ise, kendisi hakkında 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Abdullah Gül’ün aday olması durumunda ‘kararını gözden geçireceği’ yönündeki iddialara da yanıt verdi. Seçimde aday olacağını vurgulayan Akşener, bu konuda şöyle konuştu: “İYİ Parti ile oturup, İYİ Parti ile kalkıyorlar. Yazarın biri bugün yazmış; Sayın Abdullah Gül ile haşır- neşirmişiz, kendisi aday olacakmış, ben de adaylığımı çekecekmişim. Benim sözüm söz. Çatı adaylar falan vardı. Yani ne çatı, ne baca, ne de pencere kardeşim ben adayım. Halep oradaysa Arşın da burada. Hep birlikte göreceğiz. Niye korkuyorsunuz.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play