SON DAKİKA

‘Rusya, ABD’den diplomat sayısını daha da azaltmasını

Rusya’nın, ABD’nin diplomatik temsilciliklerinde görev yapan kişi sayısını daha da azaltmasını isteyebileceği belirtildi.

Bu haber 11 Ekim 2017 - 11:45 'de eklendi.

Rusya’nın, ABD’nin diplomatik temsilciliklerinde görev yapan kişi sayısını daha da azaltmasını isteyebileceği belirtildi. Moskova daha önce ABD’nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerinde çalışanların sayısının 755 kişi azaltılmasını istemişti

Rusya Dışişleri Bakanlığı Kuzey Amerika Dairesi Başkanı Georgiy Borisenko, Sputnik’e yaptığı açıklamada Moskova’nın ABD’nin Rusya’nın Kaliforniya’daki diplomatik mülküne el koymasına karşılık verilebilecek yanıtları değerlendirdiğini belirtti.

Üst düzey yetkili, diplomat sayısında daha fazla azaltmaya gidilmesinin de ihtimaller dahilinde olduğunu ifade etti.

‘HER ŞEY HAZIR OLDUĞUNDA DAVA AÇILACAK’

Moskova’nın Rusya’nın San Francisco Başkonsolosluğu’nun kapatılması kararıyla ilgili dava açma konusu üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirten Borisenko “Hayır. Hiçbir şeyden vazgeçmiş değiliz. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatı doğrultusunda konu üzerinde aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Acele etme durumu yok. Düzenli ve sürekli olarak çalışıyor, davamızı azami düzeyde destekleyebilmek için materyaller seçiyoruz. Her şey hazır olduğunda dava açılacak” dedi.

Putin, ABD’nin San Francisco Başkonsolosluğu ve iki ticari temsilciliğini kapatması nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’na konuyla ilgili dava açma talimatı vermişti. Sputnik

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!