dışişleri bakanlığı

AKP’li Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi Ayşe Hilal Sayan Koytak, Dışişleri Bakanlığı’ndaki BTK Genel Müdürlüğü’ne atandı.
23.02.2023
AKP’li Eski Bakanın Kardeşi BTK Genel Müdürü Oldu için yorumlar kapalı
17
Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi'nden Adalar'daki ihlallere son verilmesi ve gayriaskeri statüyü ihya etmesi istendi. (AA)
26.09.2022
Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na Çağrıldı; ABD’ye Protesto Notası Verildi için yorumlar kapalı
13
Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Merve Safa Kavakçı, Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliği'ne getirildi.
13.08.2022
Merve Kavakçı’ya Dışişleri Bakanlığı’nda Yeni Görev için yorumlar kapalı
7
Dışişleri Bakanlığı’nın daha önce görevlendirmelerini yaptığı büyükelçilerin atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Yedi dış temsilcilikteki büyükelçiler merkeze alındı ve yeni büyükelçiler atandı.
06.08.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı: 7 Büyükelçi Görevden Alındı için yorumlar kapalı
8
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Yunanistan’ı bir kez daha uluslararası hukuka saygı göstermeye, Lozan Barış Antlaşması ve diğer ilgili anlaşmalardan kaynaklanan ahdi yükümlülüklerini yerine getirmeye ve Batı Trakya Türk azınlığına yönelik baskı ve sindirme politikalarına son vermeye davet ediyoruz." sözleri kullanıldı
04.08.2022
Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a Sert Tepki! için yorumlar kapalı
0
Dışişleri Bakanlığı, bu sabah saatlerinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na bir saldırı düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadığı bildirilirken, Bakanlık, Irak makamlarına 'diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirme' çağrısı yapı.
27.07.2022
Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na Saldırı Düzenlendi için yorumlar kapalı
2
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği'nin Ukrayna'nın Çernivtsi şehrine taşınmakta olduğunu bildirdi.
11.03.2022
Türkiye, Kiev Büyükelçiliği’ni Çernivtsi’ye Taşıyor için yorumlar kapalı
1
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "(sözde Donetsk ve Luhansk Cumhuriyetleri'ni tanıma kararı) Rusya'nın söz konusu kararını kabul edilmez buluyoruz ve reddediyoruz." denildi.
22.02.2022
Dışişleri Bakanlığı’ndan Rusya’ya Tepki: Reddediyoruz için yorumlar kapalı
0
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın Ukrayna’nın doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat etmekten imtina etmeleri tavsiye edilmektedir" denildi.
12.02.2022
Dışişleri’nden Türk Vatandaşlarına Uyarı! ‘Ukrayna’ya Mecbur Kalmadıkça Seyahat Etmeyin’ için yorumlar kapalı
7
Dışişleri Bakanlığından Suriyelilerin ülkelerine geri dönüşüyle ilgili açıklama geldi. Suriye devletinden de kritik bir adım geldi. Yapılan açıklamada, "Başta af kararnameleri olmak üzere kolaylıklar sağlamak devlet için bir öncelik" denildi
24.12.2021
Suriyelilerin Geri Dönüşü için Kritik Adım: Esad, Af Çıkarmaya Hazırlanıyor için yorumlar kapalı
4
Dışişleri Bakanlığı, Kazakistan'ın başkentinde gerçekleştirilen Suriyeli konulu toplantı hakkında açıklama yaptı. Bakanlık, Suriyelilerin ülkelerine geri dönüşleri konusunun öncelikli olduğunu belirtti.
22.12.2021
Dışişleri Bakanlığı: Suriyeli Mültecilerin Geri Dönüşleri Ele Alındı için yorumlar kapalı
0
Dışişleri Bakanlığı, Suriye Parlamentosunun Hatay'la ilgili skandal bildirisine ilişkin, "Suriye halkını hiçbir şekilde temsil etmeyen, demokratik meşruiyetten yoksun Halk Meclisi’nin ülkemizin toprak bütünlüğünü hedef alan hadsiz ve hukuksuz açıklamasını şiddetle reddediyoruz." açıklamasını yaptı.
02.12.2021
Dışişleri’nden Suriye Parlamentosu’nun Skandal Hatay Bildirisine Sert Tepki! için yorumlar kapalı
3