SON DAKİKA

Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na Saldırı Düzenlendi

Dışişleri Bakanlığı, bu sabah saatlerinde Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na bir saldırı düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadığı bildirilirken, Bakanlık, Irak makamlarına ‘diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirme’ çağrısı yapı.

Bu haber 27 Temmuz 2022 - 14:21 'de eklendi.
Abone ol

Dışişleri Bakanlığı, bugün sabah saatlerimnde Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na bir saldırı düzenlendiğini bildirerek, Irak makamlarına ‘diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirme’ çağrısı yaptı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadığı bilgisi verildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamanın tamamı şöyle:

“Musul Başkonsolosluğumuza 27 Temmuz sabah saatlerinde bir saldırı gerçekleşmiştir. Can kaybı yaşanmayan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyor ve sorumluların biran önce adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz. Irak makamlarını diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

Ülkemizin haksız şekilde itham edilerek hedef gösterildiği bir dönemde, Irak makamlarının çağrısı üzerine düzenlenen BM Güvenlik Konseyi toplantısı sırasında bu saldırının gerçekleşmiş olması da vahim ve düşündürücüdür.

Bu vesileyle Irak makamlarına, terörle mücadeleye odaklanmaları ve toprakları üzerinden komşu ülkelere ve diplomatik temsilciliklere tehdit oluşturan terör mevcudiyetlerine son vermeleri çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR