SON DAKİKA

Paramiliter güçlerle ‘inkâr’la mücadele!

AKP, paramiliter güçlerle ilgili son dönemde artan iddialara dair bakışını ortaya koydu: “Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır.

Bu haber 04 Ocak 2018 - 9:47 'de eklendi. 61

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları olduğuna dair iddiasını araştırmaya gerek görmeyen AKP, Akşener’e tepki göstermekle yetindi.

Türkiye’de son dönemde silahlı paramiliter güçlerin örgütlendiğine dair ciddi iddialar ortaya atılırken son çıkan KHK ile de bu güçlere yargı dokunulmazlığı verilmesi büyük tartışma yaratmıştı. Paramiliter güçlerin örgütlendiğine dair iddialar üzerine ilk kez bir açıklama yapan AKP Sözcüsü Mahir Ünal ise, iddiaları araştırmaya gerek görmedi ve tepki gösterdi.

Akşener’e tepki
Ünal’a katıldığı canlı yayında İYİ Parti Lideri Akşener’in “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları olduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var” sözleri soruldu. AKP Sözcüsü şu yanıtı verdi: “Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Bu nasıl bir dil. Falanca yerde şöyle bir şey yapılıyormuş, filanca yerde Alevilere şöyle yapılacakmış. 12 Eylül öncesinde de falanca yerde komando eğitimi veriliyormuş. Efendim böyle bir şey olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerli yerindedir. 24 saat görev yapmaktadır. Böyle bir şey olmaz. Böyle bir şeyi konuşmak her şeyden önce sorumsuzluktur. Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır.”

Konuşmayı ‘gerekli görmedi’
Bu sözleri ardından “Bu bir ihbar olarak kabul edip araştırma yapılacak mı?” sorusunun yöneltildiği Ünal, “Böyle bir şeyi şu anda burada konuşmayı bile gerekli görmüyorum. Maalesef bu yapı abes bir iddiayı ortaya atarak kendini konuşturmayı hedef alıyordu ve görüyorsunuz konu oldu” ifadelerini kullandı. Ünal “Halkın Özel Harekatı” ismiyle kurulan ve açık biçimde silahlandıklarını duyuran ‘dernekle’ ilgili de açıklama yaptı. “Halkın Özel Harekatı” diye bir şey olabilir mi diyen Mahir Ünal, şu ifadeleri kullandı: “Halkın Özel Harekatı diye bir grup çıkıp Anayasa’ya aykırı bir şekilde bir milis olma iddiası ortaya koyduğu anda devlet onun kafasına çöker. Böyle bir şey olmaz.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın